Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie második kutyának?

Border collie második kutyának?

Figyelt kérdés
Mondhatjuk, hogy kezdő kutyás vagyok. Most egy menhelyi kutyusom van, három éves körüli, domináns, ezáltal van már némi tapasztalatom domináns és reaktív kutyával. Ismerem a border collie fajtát, tudom a jellegzetességeit. Van nem egy borderes ismerősünk. A fajtát hét éves korom óta nézegetem, igen tudom hogy nagyon aktívak, sportra, agilty-re szeretném, mantrailinget is kipróbálnánk. A kutyát nem most szeretném, pár év múlva, természetesen nincs semmi kőbe vésve. Szerintetek elbírnék eggyel?

2018. nov. 29. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostanit sikerül jól nevelni, és van még bőven plusz szabadidőd a felsorolt tevékenységekre rendszeresen, akkor miért ne?
2018. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered a fajta jellegzetességeit és mint írod is, nem dísznek kell, akkor persze tökéleket választás!
2018. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Borderesként mondom, hogy annyira nem mumus ez a kutya. :) Ha rendesen foglalkozva van vele (a legjobb, ha sportol is valamit) akkor ugyanolyan kanapékutya tud lenni, mint bármelyik másik. :D
2018. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Válassz olyan példányt, amelyik kevésbé hiperaktív és akkor nem lesz gond. Nem biztos, hogy pont találni fogsz ilyet, de lehet várni is, előjegyezni a tenyésztőknél és ő majd szól, ha születik egy hozzád illő.
2018. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, és egyébként a hiperaktivitásban már jártasak vagyunk, nem hiába Nyüzsi az ördögünk neve :).
2018. dec. 2. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!