Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalan szuka ugyanúgy...

Ivartalan szuka ugyanúgy lehet kinti kutya, mint ivartalanítás előtt, ugye? Az, hogy a hőháztartása változik, az csak a műtét utáni napokra vonatkozik ha jól értelmeztem, amiket olvastam.

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Persze, az ivartalanításnak ehhez nincs köze. Addig nem szabad kimennie, amíg az altató ki nem ürül teljesen a szervezetéből, ugyanis addig nem tudja szabályozni rendesen a testhőjét. Igaz, én a borderemet egy hétig szinte csak bent tartottam ivartalanítás után, mert féltem hogy amilyen zakkantul imád mozogni, kárt tesz a varratokban vagy bekoszolja. Illetve ilyen időben ugye leborotvált has se túl kellemes a hideg miatt, szóval érdemes lenne ha pár hétig bent tartanád.
2018. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szeptemberben volt a műtét, varratszedésig bent volt a házban. Az első pár napban szinte egész nap, utána meg éjszakára. Már szépen visszanőtt a hasára a szőr, bár még nem teljesen.

Kétrétegű, szigetelt, "kétszobás" háza van kint. Csak most hirtelen elbizonytalanodtam itt a -10 fokok miatt. Már 3 éves, az előző teleken sem volt gond. Inkább csak én aggódom túl.

2018. nov. 29. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben alapból is alkalmas a kinti tartásra (tehát nem rövid szőrű és/vagy kistestű ebről van szó) úgy ezután se lesz már gond.
2018. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy lehet tartani, mint azelőtt, az ivartalanítás ezt nem befolyásolja. (Kivéve a műtét utáni 2 hetet, de ezen már rég túl vagytok).
2018. nov. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rottweiler. Mielőtt vettük, a tenyesztot direkt kérdeztem, azt mondta hogy dupla retegu a szore ezért nyugodtan lehet kint. Amúgy eddig is úgy láttam hogy jobban élvezi a hideget mint a meleget. Ilyenkor is ha süt a nap, kifekszik és elnyúlik.
2018. nov. 30. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!