Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan engedjem el?

Hogyan engedjem el?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire jó helyre nyitottam a témát de az állat haláláról van szó. 3 éves koromban kaptam és mivel elég zárkózott típus vagyok, nagyon sokáig ő volt az egyetlen barátom. Jelenleg 19 éves vagyok egy nagyon nehéz és magányos időszakon megyek keresztül és néhány hónapon belül (doki szerint 1-3 hónap kb) még őt is elfogom veszíteni. Volt már kutyám másik is ami meghalt, de közel sem alakult ki akkora kötődés ahhoz a kutyához. De neki sokat köszönhetek, ott volt velem mikor magányosan sírtam, mikor öngyilkos akartam lenni csak miatta nem tettem meg, mert senki nem gondozta volna, ott volt az jó pillanataimnál is, és most csak úgy vége lesz :'(

Jelenlegi lelkiállapotomban nem tudom hogy fogom kibírni ezért kértem segítséget.Hát köszönöm ha valaki tud adni valami jó tanácsot.



2018. nov. 30. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kutyusod és téged is.


Tudom, hogy nem olyan vigasz, mint amire vársz, de nem fog szenvedni és átsegíted a nehezén. Gondolj a szépre vele kapcsolatban! Esetleg egy portrét csináltass róla, vagy valami személyeset, így fikizalisan is mindig veled lehet.

2018. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz addig is vele, szeretgesd, és ne magad sirasd, hanem rá koncentrálj! Ha már nem jó neki itt, engedd el! Fájni fog neked, de ő a fontos! Ne engedd kínlódni! S ki fogod bírni, főleg, hogy fel is készülhetsz rá! Én egyik napról a másikra veszítettem el a kutyám, na, az sokk volt. Készülj fel, neki jó legyen, és ne nyavalyogj előtte! Élvezd a vele töltött időt, utána elengeded! Te meg meggyászolod, nagyon rossz lesz, de napról-napra jobb. Szóval a kutyára koncentrálj!
2018. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég idős a kutyusod. Nyilván lesz egy gyász időszakod ha elpusztul de arra gondolj hogy szép élete volt. Akár ha már készen állsz megmenthetsz egy másik kutyust menhelyről hiszen neked is segítet a kutyusod a nehéz időkben, te is megteheted akár egy másik kutyával. A kutyák sajnos vagy nem sajnos nem élnek olyan sokat mint egy ember. Szerintem jobb is. Nekem is van egy 2éves kutyám 30éves koromra valószínüleg nem fog élni vagy nagyon öreg lesz (8-10év az átlag). Na most ha 70évig élne nagy bajok lennének öregkoromba hiszen lehet egy otthonba kötök ki vagy a korházba leszek sokat vagy már örülök ha saját magam eltudom látni és ha nincs kire hagyni ő nehezebben viselné az én hianyom hiszen tőlem függ az élete. Ha esetleg az egészségi állapotán is látszik a kor ahogy írtad pár hónap van neki vissza akkor gondolj bele hogy neki jobb lesz úgy.
2018. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős 😭

A mi kutyusunk 2 évvel idősebb volt nálam. Születésemtől fogva velem volt. De már beteg volt és el kellett altatni 14évesen. Őt nem egy kutyának hanem a testvéremnwk tekintettem. Nagyon nagyon nagyon hűséges kutya volt. Mindig mellettem ált, jóban és roszban is. Mindig mellette sirtam ésmindig meg is vígasztalt. Nála jobb kutyát nem is kívánhattam volna. Egyszer nem morgott rám nem harapott meg, mindig csak bújt hozzám. Ő volt az életem. Azóta rengetegszer tök szomorú vagyok. Pedeg ennek már lassan 2 éve. 😭😭😭😪😞😞😞

Ha esetleg beszélni szeretnél nyugottan írj privátba! Kitartást! ❤️

2018. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!