Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador (labi) mennyibe kerül?

Labrador (labi) mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2018. dec. 1. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatisztát 100-120 ezer környékén szerintem már lehet kapni. Érdeklődj tenyésztőnél.
2018. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy a szórás, 100 és 250 ezer Forint között lehet venni egy törzskönyves kölyköt. Attól függ, hogy melyik tenyésztőtől veszed.

Nagyon körül kell járni a témát, mert ez egy annyira népszerű fajta, hogy sajnos sok az örökletes betegség, ami kijöhet rajta. Lelkiismeretes tenyésztőtől érdemes venni-aki megmutatja a saját kutyái szűrési eredményeit, jól táplálja őket és egészségügyi garanciát vállal a kiskutyára a szerződésben.

Sajnos rengeteg a szívbeteg, immungyenge, ízületi gondokkal küzdő labrador (egy ismerősöm kutyájának mindhárom van), ezért ha nem akarsz az állatorvosnál havonta jelentős összegeket hagyni, akkor tenyésztőtől érdemes kutyát venni- Ha ez a fajta az álmod.

2018. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Genetika tanárom szerint nagyon gyatra a magyar labradorállomány :(
2018. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

3: ezt nagyon jól tudja a genetika tanárod. Bár én úgy vélem a mondat nem egész:

kiállítási és főleg munka eredmény szintjén - és úgy általában, bármihez akarunk viszonyítani - a magyar kutyatenyésztők 95%a borzalmasan gyenge, ráadásul sokan nem mennek külföldre egy kutyáért, de közben itthon egymás között megy a csere-bere, úgy kell visszanézni ne legyen törzskönyvben fellelhető egyezés.

És akkor most fogjuk meg ezt a valamilyen szinten mindenképpen belterjes, rosszul, igénytelenül tartott és szelektált, genetikailag nagyrészt defektes állományt és pakoljuk meg egy olyan mértékű szaporító-problémával, amivel csak lehet.

Bár azt mindenképp hozzátenném hogy az erős küllem tenyésztés egész egyszerűen tönkrevágja a fajtákat. Csak nézzünk meg egy FCI Ch anatóliai juhászt (kangal)... Szégyen...


Természetesen vannak kivételek, épp a napokban olvastam, hogy egy kistestű kutya tenyésztője BH vizsgát tesz a kutyáival. A többi ölebes tenyésztő meg csak kuksol hogy mi az. Szerintem ez is az igényesség és a jó szelektálás egyik formája.


kérdező:

Mire szeretnéd?


Munkára

Akkor munkavonalú labrador retrievert keress. Itthon ha 1-2 tenyésztő van, akik nem kifejezetten aktívak


Ha kiállításra, akkor show kutyát vegyél


Mindkét esetben a legjobb, ha külföldön nézelődsz


Ha csak társnak, családi kutyának, nyugodtan menj be egy menhelyre, vagy fajtamentésre. El nem tudnád képzelni hány labrador vár ott gazdára Ált. 5- 10 ezer


Magyar tenyésztőtől szerintem már kapsz 100 ezerért is, de az nyilván olyan minőségű is Lesz. Szerintem 200 ezer alatt ne nagyon nézelődj, ha jót akarsz.


Külföldön értelem szerűen drágább.

2018. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!