Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakutya éjjeli sírás?

Szobakutya éjjeli sírás?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok éjszakánként a 8 hetesen elhozott kiskutyátokkal? Este lefárasztottam és 22-4:30-ig aludt. Akkor megint lefárasztottam kicsit és olyan 6-ig elvolt.

Még nem igazán szokta meg a nevét, úgyhogy nem sok mindenre hallgat. Sírni a szomszédok miatt sem nagyon szeretném hagyni (társasház) vagy anélkül örökké hisztizne? (éjjel egy nagyobb elkerített részen van)


2018. dec. 1. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ez eleinte ilyen.

Megoldás: aludjon közel hozzád, az ágyad mellett lehetőleg, de ne kelj fel hozzá, ne babusgasd, ne foglalkozz vele ilyenkor. Csak hallja-érezze, hogy ott vagy a közelben.

A szomszédoknak kérd a türelmét, pár nap, 1-2 hét és elmúlik.

2018. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg az ágyam mellett lett volna de itt egy nagyon régi ablak is és féltem hogy fázna (bichon)

Csak mert nagyon kis energia bomba mikor felkel 6 kor arra ébredtem hogy kitört az elkerített részből :D Amikor meg nem tudott akkor felágaskodott rá és úgy hisztizett.

Kb mennyi idő mire elalszik olyan 6-8 óra hosszáig éjjel?

2018. dec. 1. 09:34
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ahol te aludni tudsz, és nem fázol, ott azért a kutya sem fog megfagyni, ne aggódj.

Felnőttkorára várható, hogy átalussza az éjszakát, de nem fog addig hisztizni, ha jól kezeled (azaz nem "jutalmazod" a hisztijét azzal, hogy foglalkozni kezdesz vele).

2018. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szobakutyám van ugyan, de amikor elhoztam a kiskutyámat 8 hetesen, akkor egy ideig bent aludt ő is a hideg miatt. Én kihurcolkodtam hozzá a nappaliba és egy hétig úgy aludtunk, hogy ott volt mellettem, rátettem a kezem és egyszer sem sírt, mert érezte, hogy ott vagyok vele. Néhány óránként kivittem pisilni. Így soha egyetlen egyszer sem pisilt be. Nagyon hamar szobatiszta lett. Fokozatosan hagytam őt magára, aztán fokozatosan szoktattam ki, de ez más téma.

Egy 8 hetes kiskutya egy tök idegen helyen meg van még ijedve, hiányoznak neki a testvérei és az anyja. Szerintem fokozatosan kezdd egyedüllétre szoktatni.

2018. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Kicsit utána kellett volna járni, akkor tudnád hogy ebben a korban természetes. Hisz nemrég lett elválasztva szüleitől, testvéreitől, most nagyon egyedül érzi magát. Azzal talán tudsz segíteni ha beviszed a hálóba a fekhelyét, és ott fekszik az ágyad/ágyatok mellett.
2018. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy nem néztem után vagy baj lenne hogy sír. Tapasztalatokat kérdeztem ki hogy szoktatta az új helyhez vagy mit csinált? Én felkelnék hozzá mindig kicsit fárasztani de gondolom nem lenne jó ha megszokná, hogy felkel és ugrok. És a hálóban van az éjjeli helye is csak nem közvetlenül mellettem a hideg miatt. De akkor átrakom
2018. dec. 1. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleinte elofordul ha sir jelezz neki, hogy ott vagy de ne jutalmazd mert akkor nem movi ki. Par nap/1-2het es abbahgyja🐶😊
2018. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!