Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdések 8 hetes benti kutyusról?

Kérdések 8 hetes benti kutyusról?

Figyelt kérdés

1. Párizsi jó jutalom falatnak? Kutyaovis oldalon azt írták párizsi/virslit kell vinni de neten nem találok semmi hasznosat a kutya+ párizsit illetően


2. Hogy kell használni a bórvizet? Olvastam hogy jó a szem környéki elszíneződésre, de milyen higítással? Vattával? Megkéne színeznie a vattát?


3. Mikortól lehet kutyakozmetikushoz vinni? Már csak azért is hogy megmutassa hogyan ápoljam. Pl a szemébe lógó szőrt.


Eddig kinti kutyákkal nőttem fel akiket még csak nem is fürdettünk (mert utánna kitépkedték a szőrüket) szóval van még újdonság.


2018. dec. 1. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Jutalomfalatnak én inkább jó minőségű puha,könnyen szét darabolható jutitfalatot választanék. Párizsibe eléggé sok az adalék,nem adnák kutyának,főleg nem 8 hetesnek.


De mivel gondolom most került hozzátok, azért hagyni kell neki időt,hogy beilleszkedjen.Mellesleg új hely,új emberek ez okozhat némi stresszt,hasmenést ilyenkor a kölyköknél. Párizsivel lehet rontotok a dolgon.

De kutyasuliban igen virsli,szárított hús,főtt hús minden olyan bevetnek,hogy szagos legyen és a kutya motiválható.

Így készüljetek ha suliba akartok menni és virslivel vagy bármi egyébbel jutalmazni akkor a napi adagját kajában csökkenteni kell.



2. Csak akkor kell bórvizet használni ha csipásodik,amíg nem addig nem kell.Töményen egy vatta egy szem. Ha sok a trutyi a szeménél akkor lesz picit barnás a vatta.

Egyébként naponta, vagy naponta többször is lehet használni.

Nem csíp,nem baj ha a szemébe bele megy.


3. Kutyakozmetikushoz vinni érdemes 3 hónapos korban,mikor megkapott minden oltást! Így az első baba szoktatáson is túl lesz :) Mindent elfog mondani a kozmetikus akkor.

De első körben ha hosszú szőrű fajta akkor tükrös kefét szerezz be aminek hajlított a "drótja"

Ilyen: [link]


Fel kell rakni a kutyust egy asztalra és szépen a kefélni a szőrét a tövétől. Ha hisztizik ne engedd, érdemes előbb napi többször felrakni asztalra húzni rajta 2-3-at aztán jutifalat,végül egyre több húzás.

Lényeg hisztit nyüszögést nem szabad engedni neki. Minden oltás után pedig elviheted baba szoktatásra kozmetikushoz.



Ami fontos,hogy túl sűrűn nem szabad fürdetni a kutyákat,pl hetente ne.


Én a havanese-met 1,5 havonta fürdetem.


Üdv: egy kutyakozmetikus.

2018. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fajtájától függően jó a párizsi. Ha a tenyésztő vagy az ember akitől vetted nem mondta, hogy érzékeny a gyomra, nyugodtan adhatod. Egyébként az állatorvost felhívod és megkérdezed, így biztos nem lesz baj. Amúgy azért ajánlatos virslit meg párizsit vinni, mert az ilyen nedves és nem lesz tőle szomjas, mivel az oktatás közben nem nagyon van alkalom az itatásra. A második kérdésedre sajnos nem tudom a választ, annyira nem ismerem ezt a csodaszert, de a kutyád érdekében felhívhatod ezért is az állatorvost és megkérdezed. Szerintem amint szükséges vágni a szőréből, viheted kozmetikára. Ez nem a kortól függő.


Remélem segítettem ;)

2018. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.!


De kortól függ!


Mivel egy kölyök kutyát könnyebb hozzá szoktatni a kozmetikai procedúrához. Mellesleg ha hosszú szőrű fajta,legalébb a kozmetikus megmutatja neki,hogy használja a kefét,akkor a kérdező látja.Otthon is tudja hozzászoktatni a fésüléshez,szem előtt szőr kivágás,popó lyuknál lecsippantani a szőrt.

Ha 1 évesen viszi el pl akkor a kutya stressznek fogja megélni,mivel előtte nem volt hozzá szoktatva.

Amúgy meg mivel nincsenek meg az oltásai könnyen elkaphat egy ilyen kicsi kutya bármit,hiába a fertőtlenítés. Úgyhogy nem lehet bármikor elvinni.


Legalább hülyeséget ne írj!



Első válaszadó voltam..

2018. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek, kivéve a párizsit.

Ha nem extra érzékeny gyomrú a kutyád, akkor nyugodtan kaphat párizsit, virslit.

Azért azt ajánlják, mert jóval ízletesebb és szagosabb, mint a legyártott jutalomfalatok, sokkal szívesebben dolgozik érte a kutya.

2018. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3.!


A „nem kortol függot“ arra értettem, hogy lehet már vinni. És képzeld el, hozzà lehet szoktatni még akkor is. Lehet a te buta kutyàdat nem, de az ovét igen. Szóval te se írj hulyeséget, tudom mirol beszélek.

2018. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok neked,hogy egy védettség nélküli 8 hetes kölyköt elvinnél oda,ahol naponta sok kutya megfordul! Hiába a fertőtlenítés. Nem véletlen,hogy oltás program alatt lévő kölyök kutyát sem raksz le a rendelőbe a kőre,hanem ölben van, ha kistestű akkor boxba,kosárba,vagy szintén ölbe. És láttam már 8 hetes roti kölyköt is ölbe. Mivel ilyenkor nem érintkezhetnek idegen kutyával.


Annyira viheti a kozmiba,míg lecsippantják a szeme előtt a szőrt, amúgy teljes kozmira nem lehet oltás program alatt álló kölyök kutyát elvinni!!!!


otthon lehet szoktatni nyilván,de kozmetikába szoktatás oltási program után!


Én kutyám nem hülye,nem tudom hogy jön ez ide,látatlanba,gratulálni tudok..

2018. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy 8 hetesen viszi el?
2018. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!