Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen új trükköt tanitsak...

Milyen új trükköt tanitsak nekik? Ti kutyátok miket tud?

Figyelt kérdés

Van 3 kutyám mind nagyon sok trükköt tudnak (hempereg,lábszlalom stb....)és az alap parancsokkal is tisztábban vannak

Azért szeretnék nekik tanitani még újakat mert nagyon igénylik és gyorsan tanulnak


Milyen trükköt lehetne nekik tanitani amit egyszerre 3 van 2 csinálhatnának? (már tudják hogy "ki a barátod" és rá teszik egymásra a mancsukat)

A vonatozáson gondolkoztam hogy növekvő sorrendbe mennének én legelől ez szerintem nagyon aranyos lenne :)


És még dog dancingem gondolkoztam eleinte egy kutyával majd később minddel


A ti kutyáitok,kutyátok miket tud(tudnak)?



2018. dec. 2. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt taníthatod még, hogy öleljék meg egymást :)

Az én kutyám ezek szerint kevedebbet tud, de azért elég sonst. Mi a lábszlalomon dolgozunk.

2018. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat *
2018. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyėm tudja. Ül, fekszik, helyben marad (ülve, fekve), behívható, nem (pl nem megy ki a nyitott kapun), láb mellett sėta pórázon, póráz nėlkül, lábhoz (ilyenkor megkerül, bal labhoz ül) a hozzám ra elėm ül, kúszik, talált ėlelem adott ėlelem megtagadás, keres, minimálisan apportkėpes (azaz 2x3x megcsinalja de nem ėrdekli) illetve amit imád az az őrző vėdő. Jól fog, vezėnyszóra enged stb...
2018. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős az érzés, egy "mindig tanulni akarok törpe uszkár" gazdijaként mi is küzdünk ezzel. Vonatkozó youtube csatornákat szoktuk nézni ("dog tricks" vagy "funny dog tricks" a kereső kifejezés, még akkor is ha nem tudsz angolul van benne jó pár). A "tolat" vagy "hátra" ez is nagyon aranyos (itt a nehézség, hogy szép egyenesen menjen hátrafelé ne menjen körbe, a hátra-körbe az gyorsabban megvan). Mi most azt gyakoroljuk, hogy a két hátsó lábával kezdjen felmászni a falra, fára, míg a mellső lábai a földön vannak. Az ajtó nyitáson/csukáson már túl vagyunk. Pedálos kukába pillepalack bedobásán szintén (kutya pillepalackot a szájába fogja, odamegy a kukához, rálép a pedálra a kuka kinyílik majd beledobja a palackot, ezt először egy videóban láttuk egy malival). De ezek már tényleg a "találjunk valami aranyos, de amúgy teljesen értelmetlen trükkök" mert tényleg kell neki újdonság. Szintén egy videóban láttam az egymást sétáltató kutyákat (két középuszkárral, egyik aprico a másik fekete), a két kutya ül, az egyiken rajta a póráz a másik elé ledobva a póráz vége (nem az ami a kutyán van, hanem a másik vége, amit általában a gazdák szoktak fogni). Majd az a kutya amelyiken nincs póráz a szájával felveszi a póráz végét, elindul picit megrántja ekkor visszanéz a másik kutyára ("na gyere már" jelleggel) és ekkor a két kutya elindul (ugyan szintén teljesen értelmetlen, de nagyon aranyosak a videón, ha lenne két kutyám ezt tuti megtanítanám nekik, mondjuk a videót az is feldobja, hogy két nagyjából egyforma méretű azonos fajtájú, de teljesen más színű kutya). Szintén youtube videón láttam egy olyat, hogy volt egy csivi meg egy talán német juhász és a csivi a lábnál szlalomot a németjuhász lábával csinálta, de ehhez két nagyon eltérő méretű kutya kell.
2018. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám ezeket tudja:


Szlalom előre-hátra;

Lábfejen menetelés;

Cross-walking;

Hátra;

Hátra megfordul, és feltolat a két összezárt lábamra;

Feltolat a falra;

Hátra megfordul, és betolat a két lábam közé;

Hátamra fel;

Hopp átugrik bármin;

Katonás menetelés emel bal, emel jobb (láb);

Hozd: cipő, hám, labda stb (kézbe adja)

Fogd: azaz tartsd meg dolgokat

Csukd be az ajtót, Húzd be az ajtót, nyisd ki az ajtót;

Bal pacsi, jobb pacsi

Szia

Szégyelld magad!

Szabadon követés előre,hátra,körben;oldal-lépésben;

Kerülj meg!Előre-hátra

Ugyanez csak tárgyal

Takard!(be magad)

Piti!

Hajol!

Lábkeresztezés fekvő helyzetben;

Vízből a labdát, botot kihozza (nyáron így fárasztom le úszással)

2018. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van minimális angoltudásod, meleg szívvel ajánlom a Super Collies telefonos appját, a Puppr-t. Hidd el, nagyon megéri megvenni, de ha esetleg mégsem hinnél nekem, vannak benne ingyenes trükkök is.
2018. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha már ennyire Nobel-díjas kutyáid vannak, akkor valami hasznosat is tanulhatnának. Mondjuk, hogy ne fogadjanak el idegentől vagy utcán ételt, hanem csak a gazdától.
2018. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!