Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az időben mennyit...

Ebben az időben mennyit sétálhat a kölyökkutya?

Figyelt kérdés

3 hónapos kutyusom van, még csak 2 kg. Most tanulnánk a szobatisztaságot, de semmit nem csinál lent. Se pisi, se kaki, csak sír negyed óra után és reszket. 2 óránként leviszem, de nem tudom, mennyit lehetek lent vele egyszerre, mert azt se szeretném, hogy megfázzon, vagy felfázzon. Tudom, hogy kell neki amúgy, mert ahogy felhozom, elvégzi a dolgát, de lent tartogatja....De lent, még csak nem is szaglászik.

(Olyan -1, -2 fok volt ma reggel is.)



2018. dec. 2. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Kutya, simán bírja a hideget!


Azért tartja lent, mert tudja, hogy becsicskulsz és nemsokára felviszed.

2018. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár durván fogalmazott az első, de igaza van. Tudja hogy hisztivel az lesz amit ő akar-és igaza is van. Ha rövidszőrű, lehet neki ruhát szerezni, nem fog megfázni.
2018. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy hogyan adod a tudtára hogy bent nem szabad piszkolni? Érti egyáltalán hogy tilos?
2018. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2018. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van ruhája, és értem is hogy primitív módon mit akart a tudtomra adni az első. (Semmi bajom nem lenne a válaszával, csak a stílus zavar) Bár nem írtam, de nem "csicskulok be" egyből. 40-50 percet lent szoktam vele lenni. De 30-40 perc után leül a fűre/betonra és sír. Olyankor még szenvedünk lent kb. negyed órát. Húzom/hívom/próbálom elvonni a figyelmét, de csak ül és remeg.


2 óránként leviszem (van, hogy 1,5...de volt már óránként is) egyszerűen mintha azt hinné, hogy lent nem szabad. Látom a járásán, hogy kell neki kakilni de inkább leül, nehogy kijöjjön a kaki...


Ha bent ürít, akkor leszidom és leviszem. Ha bent készül végezni a dolgát akkor is felkapom és leviszem. De lent nem csinál semmit, megvárja hogy felérjen. 2x sikerült eddig reggel ébredés után pisilni lent, mert szerintem akkor nem tudta visszatartani már. Akkor nagyon megdícsertem, kapott jutalomfalatot meg ilyesmi.

2018. dec. 2. 13:15
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tudom, hogy sok türelem kell hozzá, nem is gondoltam hogy elsőre menni fog. A balasetekre fel voltam készülve, csak legalább párszor elvégezne a dolgát lent, legalább meg tudnám dicsérni. És tudná, hogy szabad lent üríteni.

2018. dec. 2. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez volt, mert amíg nem voltak meg az oltásai, nem vittem le. A megoldás, addig lent maradsz vele - ez lehet két óra időtartam is, nem fog megfagyni, ne aggódj - amíg nem ürít. Akkor hatalmas dicséret, örömujjongás, jutalomfalat. S rájön, lent is elvégezheti a dolgát, és sokkal izgalmasabb dolog ha lent végzi. Most még fél a zajoktól is gondolom, ezért idegen neki minden ami kint van.
2018. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a lényeg; addig kint maradsz vele míg nem produkál valamit! Egy ekkora korú kutyánál max 2 óra! De addig nem viszed fel....
2018. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk azert munkapon (mèg ha otthonrol is dolgozik a gazdi), elèg kivitelezhetetlen a 2 óràt lenn vagyunk dolog, szerintem.


Èn annyit tudok erre mondani, hogy idö. Nem szabad túl sokat vàrni töle, mert csak elrontod a kutyàt. Úgy kèpzeld öt el, mint egy csecsemö. Attól se vàrod el, hogy patent legyen a viselkedèse.


Eleve 3 hónapos. Max 4 hete van nàlad. Az nagyon kevès egy ilyen korú kutyànak. Kitartàs ès türelem.


Pàr tipp: kiskutya àlt kaja, v jàtèk, izgalom közben, utàn ürit. Cèlszerü evès, èbredès, jàtèk utàn levinni. Mivel hideg van, neki kint most ez rossz èlmèny, így legyen nàlad mindig jutifali, csald, bohóckodj neki. Próbàld feljelteni az èrdeklödèsèt. Hidd el, ha lent rohangàszol vele sgy kicsit, ugràndozol. Lurjantaz, nyünnyögteted, hogy szaladjon veled, akkor egyrèszt kimelegszik (leülni amugy se engedd, mert picike mèg, hamar felfàzik), màsrèszt garantàltan òsszeszarja magàt a mozgàstol. :D


Egyèbkènt a többiekkel ellentètben èn nem javaslom kiskutyànàl a 15-20 percnèl tovàbb való lentlètet, nem feltètlen a hideg miatt, hanem etológiai szempontból. Azèrt is sír, mert koràból fakadóan ö mèg nem szeretnè elhagyni a biztonsàgot nyújtó otthon. Idövel egyre messzebb merèszkedik majd. Ettöl függetlenül vidd le, persze, de ne tul sok idöre, mert túlterhelheted az idegrendszerèt.


Egyèbkènt nem vèletlenül tacskó a kiskuta?

2018. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat. Pisi már egész jól megy, mikor leviszem már szalad is, megdícserem, kap jutalomfalatot. Bár utána egyből menne is fel, de azért sétálok vele még, de nem annyira élvezi. Ha tavasz, vagy nyár lenne, akkor nem félnék lent maradni vele addig, amíg tutira nem kakil, csak félek, hogy ha 2 órán keresztül lent vagyok vele, akkor megfázik. Csak mert annyira kis picike és fél óra után remeg mint a kocsonya :D


Amúgy a húgom otthon van vele, mert most otthonról dolgozik, így addig amíg dolgozom, addig ő is viszi le 2 óránként.

Cavalier spániel amúgy :)


Köszönöm még egyszer a hasznos tanácsokat! :)

2018. dec. 3. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!