Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyának...

Hogy tanítsam meg a kutyának hogy felismerje a mérget?

Figyelt kérdés
Kersegettem neten de sehol semmi. A környéken elsősorban fagyállóval átitatott kenyeret vagy félbevágott flakonba lerakják a kapuhoz a mérget. A helyiek kutyákkal védekeztek a betörők ellen, de ezzel kicselezik őket. Én biztosra megyek, ezért beszéltem egy szakemberrel aki kijön jövő héten és rak fel kamerát meg riasztót. De a kutyáimat nagyon féltem. Próbáltam már hogy leraktam eléjük fagyállós kenyeret oda engedtem (pórázon) és miután megszagolták a tudatukra adtam hogy azt nekik nem szabad. De még így se 100% hogy elkerülik a mérget. Naponta ismétlünk de még mindíg megkóstolnák. Kihez lehet fordulni ilyenkor?
2018. dec. 2. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül sehogy nem fog menni.


PROFI azaz drága kiképző megtanítja neki, hogy ne egyen semmi kaját, csak amit tőled kap...na ez akkor gáz, ha más akarja etetni, amíg mondjuk kórházban vagy.


A másik megoldás, hogy kiképzik keresőnek, direkt fagyállóra. De attól még megeszi a horgos tepertőt a parkban.

2018. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jelen esetben úgy kérnénk a kiképzést hpgy a páromtól, szüleimtől is elfogadjon kaját. Heves megyében merre található ilyen kiképző? Esetleg Pestre is felvinném ha csak ott van.
2018. dec. 2. 13:09
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ár nem lényeg hisz törzskönyvezett, minőségi kenelből vásárolt kutyákról van szó, mellesleg úgy szeretjük őket mintha a gyerekeink lennének. Ha nem eszünk egy hétig akkor is kifizetném. 😀
2018. dec. 2. 13:12
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Ezt nem lehet megtanítani. Mindig vigyázz, hogy ne szökjön ki, csak pórázon sétáltasd. Kutyáknál ritkábban fordul elő, hogy megmérgezik. Nekünk ebben az évben 2 macskánkat is megmérgezték, közben nagyon vigyàzunk rájuk... annyira rossz hogy megmérgezik őket, nem az állatot bántják ezzel (persze őt is) de leginkább a gazdàját...
2018. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Én azt olvastam, úgy tanítják meg a kutyának, hogy csak tányérról ehet és csak amit gazda ad, hogy pl. földre tett kajába erős borsot (vagy más dolgot amit a kutya nem szeret) tesznek.

Ha ezt sokszor csinálják, a kutya megtanulja.

2018. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A fagyálló illatára azt kellene megtanítani a kutyának, hogy tilos hozzányúlnia bármihez, amin azt az illatot érzi. Egyetlen módon lehetne---elektromossal, de ehhez rengeteg variációt kellene a kutyának megtanítani. Pl kolbászban, húsban, és szinte mindenben, amibe bele tudnák tenni a fagyállót.

Nem hiszem, hogy volna kiképző, aki ezt vállalná.

2018. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy a fagyálló színtelen, szagtalan.

1. Megtanítod neki, hogy csak vezényezó után nyúlhat ételhez.

2. Dupla kerítést építesz, hogy ne tudják bedobni a mérget.

2018. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanazt akartam írni, mint az 5-ös. Arra tanítsd/taníttasd meg, hogy kizárólag tálból ehet vezényszóra. Úgy hiába dobnak be bármit a kerítésen, nem fogja megenni.
2018. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Egy ismerősömnek az egyik legbutább fajta kutyája volt, francia bulldog vagy mi, mégis meg tudták tanítani, hogy csak akkor ehet, ha elhangzik, hogy "jó étvágyat". Később így vették észre, hogy kezd süketülni a kutya, mert normál hangerő esetén csak állt a tányér mellett, és nem mozdult, nem evett. Ha ő megtanulta, akkor szerintem bármelyik kutya képes rá.

Persze ezen kívül azért mindig tiltani kell, ha bárhol a földön van valami, amit amúgy megenne.

2018. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy tudod kivédeni ha megtanítod neki hogy csak parancsra ehet. Pl: lerakod a tálat és rá akar rontani mint egy vaddisznó. Pórázon van, visszatartod amíg azt nem mondod: a tiéd! Jó evés közben is le tudod állítani, pl elég! paranccsal. Ilyenkor elveszed a tányért.
2018. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!