Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A közép és nagy spiccek...

A közép és nagy spiccek alkalmasak lehetnek sportkutyának? Nem a törpe és a kicsi, őket tudom, hogy nem.

Figyelt kérdés
2018. dec. 2. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően minden kutya alkalmas sportolni, kivéve amelynek mérete, alakja, fajtajellege, egészségi állapota nem teszi lehetővé. (pl. túl idős/fiatal, beteg, csivava, angol bulldog, pásztorkutyák stb.)
2018. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Speciel én agilitys törpespiccet is ismerek, szóval alkalmasak lehetnek, igen, de ez a sporttól is függ.
2018. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg törpe spiccel agilityznek, jól! Vb-n is látni nem egyet! És pl sok szamojéddel bikejöringeznek is.


Nyilván behatárolt sportokra jók, de minden kutyával lehet dolgozni, versenyezni.

2018. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, meg spiccekkel foglalkozó ember mondta, hogy a törpék és a kicsik a lábaik miatt nem bírnak annyit menni, mozogni, mint a közepes és nagyobb méretű társaik.
2018. dec. 2. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Áttolhatnánk függ, hogy mit akarsz velük sportolni. Agility, mantrailing, engedelmességi feladatom szerintem simán mennének nekik. De akár dog dancinget vagy flyballt is el tudok képzelni. Viszont ha versenyezni is akarsz, akkor én inkább közép spiccet ajánlanék. Fordulékonyabbak, gyorsabbak, ami a legtöbb sporthoz fontos.
2018. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, nálam ezek a sportok vannak, amikhez a kutya is tudna csatlakozni: futás, túrázás.

És ezt kiegészíteném agilityvel, amit ugye kutya nélkül nehéz kivitelezni, de nagyon tetszik az a kutyás sport. :-)

2018. dec. 2. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

A gondolatmenetem kezdete attól lett volna, csak az autocorrect kijavított, és nem vettem észre.


Egyébként tesómnak van törpe spicce, 2 is. Ha éppen úgy adódik, akkor az agaraimmal együtt megyünk túrázni erdőbe, bírni szokták olyan 10-12 kilométerig. Utána azért már látszik, hogy fáradnak. Szóval attól is függ, hogy mennyit akarsz velük túrázni. De azt hozzátenném, hogy tesóm így nevelte őket már kis koruktól kezdve, nem olyan, mint az átlagos spicc-gazdik, hogy mennek pár kört a háztömb körül, és vége is a sétának. A közép spiccek azért energikusabbak, részben, ahogy te is írtad, a hosszabb lábaik miatt is.

2018. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!