Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kiskutya, van még...

Karácsonyra kiskutya, van még rá esély, hogy Magyarországon tudunk venni?

Figyelt kérdés
Törzskönyves goldent szeretnénk kisfiunknak, most jött az ötlet, hogy ne várjunk tavaszig, legyen ez a karácsonyfa alatt.

2018. dec. 4. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Tenyésztőtől nem, csak szaporítótól. Inkább várjatok tavaszig.
2018. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Nèzz körül. Találhatsz mèg. Èn 20 án hozom el a kiskutyánkat, igaz ő más fajta.
2018. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Kutyát nem a gyereknek veszünk, hanem a családnak.Hogy a család azt mondja, hogy ez a fiunk kutyája, akkor is a nevelése, ellátása, stb a felnőtt dolga lesz. A gyereknek pedig a szülők megmondják, mit várnak el tőle a kutya körül.

Mekkora a fiad?

Itthon éltek, vagy külföldön? Az ország említése miatt kérdezem.

2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő nagyon nem szívesen ad kiskutyát karácsonyra. Egyébként is gondoljátok meg, jó ötlet-e valóban, a karácsonyfa plusz veszélyforrás a kiskutyának, és gondolom, nem akartok az ünnepek alatt végig otthon ülni, a kölyköt pedig még nem vihetnétek magatokkal, sétálni se.

Jobb volna esetleg inkább jelképesen tenni a karácsonyfa alá, egy golden formájú plüss vagy akár egy fénykép formájában, azzal az ígérettel, hogy hamarosan jön az élő kiskutya is. Ha még nem tud erről a szándékotokról a kisfiatok, pontosan ugyanúgy fog örülni, és amíg várakozik a kiskutyára, addig is örül, segít a felkészülésben stb.


Szaporítótól meg még véletlenül se vegyetek, mert a "szép ajándék" helyett lehet, egy rakás problémát fogtok kapni az ünnepekre, ha a kutyus szocializálatlan, nem egészséges stb., amire egy szaporítónál eléggé megvan az esély.

2018. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző mondja. A karácsonyotok teljes lemondással járna, nincs utazgatás a rokonokhoz, mert a babakutya nem mehet, és nem is lehet egyedül otthon hagyni sokáig, szilveszteretek kilőve, mert otthon kell vele maradni. A pihenésetek azzal telne, hogy a kakit és pisit takarítottok és folyamatosan pakoltok el mindent, amit a kutya megtud rágni.


Inkább adjatok neki egy plüsst, nyakörvvel a nyakán jelképesen, hogy hamarosan jön a kiskutya.

2018. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóbban a felnőttek dolga lesz a kutya ellátása. De! Én óvodás voltam, mikor kaptam egy kiskutyát. Anyuék a nevemre íratták egyből, ezzel felelősséget adva nekem. Elmagyarázták, hogy mivel jár egy kiskutya. Amit megértettem, azt megértettem, amit nem azt megmutatták. Persze ők fizettek mindent, ők látták el, én csak hűségesen jelen voltam minden sétánál. Mikor nagyobb voltam már elengedtek egyedül, onnantól nagyrészt én sétáltattam. Szóval nem minden kisgyerek vonja ki magát, és unja meg a kutyát. Érettségimig élt a kutyám (sajnos már 6 éve meghalt :( )

Igenis jó nevelés mellé adhat felelősségérzetet a gyereknek a kutya, ha magamból indulok ki.


A kérdésre válaszolva lehet inkább tényleg várni kellene tavaszig, mert ilyen hirtelen nagyon nem fogtok tudni beszerezni ilyen fajtát, de ne add fel!

Sok silert, és boldog kutyás éveket kívánok nektek!

2018. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Találni még éppen találtok, elég népszerű fajta sokan tenyésztik. De karácsonyfa bontás utánra kellene időzíteni az érkezését. Ellehet menni tenyésztőhöz karácsony elött megnézni, megmutatni a gyereknek. Karácsonyfa alá belehet pakolni a kellékeket, nyakörv, póráz, etető-itató, fekhely. Aztán majd januárban majd elhozni. A kölyökkutyát még sehova nemvihetitek magatokkal, és othon sem hagyhatjátok felügyelet nélkül. Tavaszig mindenképp szobakutya lesz akkoris ha van kertetek. Bepisil, bekakil és borítékolhatóan lebontja a karácsonyfát. Állatorvost is nehéz lesz találni ha kellene. Tönkreteszi az ünnepeket, és megutáljátok ahelyett, hogy megszeretnétek.
2018. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. De nem is “praktikus”. Én is szerettem volna, mert mekkora öröm egy kiskutya a fa alatt, de végül győzött a józan ész és kora nyáron hoztunk el kölyköt.
2018. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Határ mellett élünk és párom külföldön dolgozik, ezért írtam a külföldet is. Kint találtunk is kütyüt de eszméletlen áron.

Tavaly tesómék utazgattak kiskutyával, idén mi utazgatnánk, kocsi van ez nem gond. A fiam 6 éves és van 2 kistesó, tehát amúgy is itthon lennénk vagy mi vagy a babyszitter, tehát ez sem gond. Esetleg tudtok jó goldi kenelt?

2018. dec. 4. 13:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehetetlen, hogy van olyan jó tenyésztő, akinél pont megfelelő korú kölykök vannak és van olyan közülük, akinek még nincs gazdája és karakterre is illik hozzátok, de ennek a valószínűsége nem túl nagy. Ha karácsonyra szeretnétek kutyát, lehet, hogy meg kell alkudnotok valamilyen téren: túl eleven kutya, nem rokonszenves tenyésztő stb, ami visszaüthet. Ráadásul pont az év legnyüzsgősebb időszakába csöppenne bele. Került már hozzánk karácsony környékén kutya (ha egy évben a fajtából 4-5 törzskönyves alom van az országban, akkor nem az időpont lesz a választásnál a fő szempont), de ez még felnőttként is melós: készülődés, rokonjárás egy kétes szobatisztaságú, ugyanakkor mindent megkóstoló szőrgombóccal úgy, hogy a legtöbb állatorvos zárva van (baj nem történt, de nálunk emiatt egy héttel csúszott az egyik oltása).

A fa alatti plüsskutya szerintem is jó ötlet! Akkor van időtök még megfelelő tenyésztőt keresni, várni az alomra, választhattok hozzátok megfelelő kölyköt (kan/szuka, eleven/nyugodt, domináns/alárendelt). Ráadás: nem a téli szutyok időben kerül hozzátok a kölyök.

2018. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!