Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme elkezdeni frizbizni egy 1 éves bulldogal?

Figyelt kérdés

Na a helyzet az, hogy van egy 1év körüli bulldog jelegű kutyám. Nagyon mozgékony és ahova járunk kutyasuliba ott azt mondta egy staffordshire terrier tenyésztő hogy simán verné (nem szószerint értendő, szóval nem rosszak a kutyái) egyes kutyáit súlyhúzásba ha kiképeznénk. Engem érdekelt a dolog szóval, elmentem hozzájuk és kipróbáltuk a kutyusomat.Falramászásban nem volt jó, de sok sok dologban verte a vele egyidős stafi kant. Amikor pihenést tartottunk akkor labdát meg egy frizbiznit dobáltunk nekik. Akkor vettük észre hogy simán megugrotta a 1-1,2métert helyből, nagyon hamar ráérzett a frizbi elkapására mondjuk(10ből 4-5 elkapott úgy hogy most játszott életébe elösszőr) Azt tegyük hozzá hogy a kutyám Játékkattos ( megórül a játékért). Akkor mondta a tenyésztő hogy az ilyen kutyák a legjobb atléták.

Ez után kezdtem el gondolkozni hogy mi lenne ha edzenék vele. Vagy valamien kutyás sportot űznénk egyűtt.

Szerintetek megéri?



2018. dec. 4. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a bulldogoknak egyáltalán nem tesz jót az ugrálás.
2018. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább másfél éves koráig várj az ugratással, súlyhúzással, bármilyen fizikai megerőltetéssel! Illetve mielőtt bele kezdesz, az alap szűréseket (csípő, könyök, váll, gerinc) csináltasd meg. Mert ha a kutyának pl van egy enyhe dp-je és te azzel kezdesz el tréningezni, a kutyád 4-5 évesen fel sem tud kelni és altatás vagy műtétek sora vár majd rá.
2018. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem fajtiszta bulldog! Körübelül annyi köze van a bulldoghoz hogy nyomott az orra. Küldök képet hogy lássátok a test arányait.

Tudom nem most akartam kezdeni varni akartam amíg eléri a teljes testméreteit.

Rendszeresen járunk állatorvoshoz, és mivel hirtelen egyszerre mindíg sokat nyúlík ezért az izületei ellenőrizve vannak, de semmi. Az állatorvos szerint neki sosem lessz baja a tipikus bulldog betegségekkel (elhízás, izület/csípő ficam, tulterhelt izületek, gyulladások=

2018. dec. 4. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezek nem tipikus bulkdog betegségek, hanem minden fajtára és keverékeikre is jellemzőek, a tacskótól a belga juhászon át a molosszerekig. Nyilván a te döntésed, de tényleg azt javaslom, hogy egy röntgent megér az, hogy tudd, mennyire terhelhető a kutyád. Én mindhárom kutyámat leszűrettem fél-másfél éves kora közt.
2018. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2018. dec. 4. 19:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendmen, nem akartam felelőtlen gazdának tűnni. Nyilván beszélek majd az állatorvosommal mielött elkezdenék komolyabban foglalkozni vele. Vérvételen már gondolkodtam hogy DNS mintát vehessenek tőle és megtudjam mik az ősei
2018. dec. 4. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress egy erre alkalmas fajtát/keveréket, ha magas szinten űznél sportot. Ővele meg heti két-három alkalommal, keveset, hobbiból.
2018. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!