Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik, hogy kivel...

A kutyák megérzik, hogy kivel állunk rokonságban?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy a kutyánk alapvetően örül a látogatóknak, de amikor rokonok jönnek hozzánk, akkor őket is ugyanolyan kitörő örömmel fogadja, mint minket, amikor munka után hazaérünk. Távoli rokonokról van szó, évente jó ha 2-4-szer meglátogatnak, tehát nem arról van szó, hogy sokat foglalkoztak vele és ezért örül nekik. Szerintetek megérzi, hogy mi rokonunk vagyunk és őket is a "család" tagjainak tekinti?

2018. dec. 5. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy éreznek valamit. Nem biztos, hogy a rokonságot, hanem a kölcsönösen belőletek jövő érzéseket.

Nekem van egy ma már 13 éves mentett kutyám, egy rajtam kívül mindenkivel szemben bizalmatlan, megszelídíthetetlen fenevad.

Amikor hozzám került rá félévre jött haza a fiam külföldről, akit azelőtt soha nem látott és szó szerint a nyakába borult. Azóta eltelt 12 év, a fiamat, akit egy évben 3x lát változatlanul imádja, ahogy engem is, de mindenki mást utál.

2018. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is volt hasonló tapasztalatom. Fiatal, még fél éves korú se volt az előző kutyám, amikor egy olyan rokonunk jött hozzánk, akit már sok-sok éve nem láttunk. Még csak nem is örömteli volt a látogatás, mert temetés miatt jött. A kiskutya viszont úgy fogadta, mint imádott családtagot. Holott egyáltalán nem viselkedett úgy mindenkivel.

Szerintem lehet, hogy valami olyan hasonló szagunk lehet, amiből fel tudnak ismerni ilyesmit. vagy nem tudom, mivel magyarázzam.

2018. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Valami lehet benne, de...........

A párom bemegy úgy, hogy nem rokon és majd minden állat elfogadja. Egy ismerőshöz először mentünk, mondta, a kutyára vigyázni, mert senki idegent nem szeret. Sokszor oda kap. Bementünk, a rám morgott, a párom leült és a kutya már is ott volt az ölében. Hasonlót, több helyen is tapasztaltunk.

Teljesen más, ha többen kimegyünk horgászni, a párom mindig jóval több halat fog, mint a többiek. Azt is kipróbáltuk, hogy másnak is ő teszi fel a csalit és akkor az is többet fogott. Valószinű, van valami illata, ami jó hatással van az állatokra.

2018. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Egyszerűen reagál a testbeszédükre, nyilván aki ismerős helyre megy az máshogy fog viselkedni, mint aki éppen rabolni. A kutya ezt látja, mitöbb még egy ember is láthatja. Nem kell misztikus dolgokat keresni ott, ahol nincsenek...
2018. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Az én bichon frisém az utcán, sétáltatás közben random néniknek is nagyon meg szokott örülni, már-már szökkenget.
2018. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én is gondoltam már ilyenre. Nekem németjuhászom van. Ha bejön egy idegen velem az udvarra és a kutya látja, hogy nem fél tőle akkor vele barátságos lessz. Viszont van egy pár rokonom akik kimondottam félnek tőle ezt pedig ő megérzi és elkezdi ugatni ugralni provokálni őket. Szóval az en kutyám azt érzi meg, hogy ki fél tőle és ki nem. De pl egyik csaladtagomra aki nem lakik velünk különösen alergiás azt majd szét tépné, nem tudjuk miért. Viszont ha nem vagyunk otthon akkor nem agressziv vele meg csak megsem ugatja.
2018. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6

Akkor azzal a rokonnal érdemes óvatosnak lennetek, mert negatív hullámok áradnak belőle felétek, akármilyennek is mutatja magát nektek! A kutyát nem lehet becsapni.

2018. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
76%
A rokonoknak hasonló szaga van, ennek elvileg az a célja hogy a hasonló szagú embert nem találjuk vonzónak = nem szaporodunk rokonnal. a kutya megérezheti a hasonló szagot de én úgy vettem észre, hogy az ember viselkedése, a belőle kisugárzó érzelmek azok amikre jobban reagálnak. Pl. hozzánk régebben sok rokon járt mert szokás volt a gyümölcsszezonban segíteni a másiknak. A legtöbb rokonom amúgy képmutató, rosszindulatú. A régi és a mostani kutyánk is utálta őket. Pedig a két kutya is tök más volt, a régi egy mindenkihez bújós, a mostani alapvetően bizalmatlan, de a rokonságot egyik se szerette. Ellenben amikor apám valamelyik barátja jött, azokat kedvelte mindkét kutya pedig nem rokonok, csak jó arcok.
2018. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kutya a mi reakciónk alapján reagál. Eleve a testbeszédünk is árulkodhat, illetve a hangunkból is következtethet.. Akit kedvelünk, vele nyilván “csilingelősebb”, talán egy hajszálnyival magasabb, lágy a hangunk.

A párom bátyját, anyukáját, nagyszüleit nagyon szeretjük, örömmel látnak-látjuk őket. Ezt a kutya gondolom megérzi rajtunk.

Párom apukájával sokszor feszült a hangulat, vannak dolgai, amik mindkettőnk számára unszimpatikus, a kutyánk ugatja, nem szereti.Persze lehet, hogy butaságot írok, de a tapasztalataim ezek.

2018. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem is inkább azt érzi a kutya, hogy az ember hogyan viszonyul hozzá. Nem azt, hogy kinek a rokona.

Pl. mi kutyánk nem szeret minden rokont. Nem véletlen. Pont azt nem szereti, aki nem szereti az állatokat. Pedig nem bántja, de mégis érzi a kutya. És van, akit nagyon szeret, pedig semmilyen rokonságban nem állunk. De ő meg imádja az állatokat.

De a legvalószínűbb az, hogy a kutya emlékezik. Azokat megjegyzi, akik jártak hozzátok, nem úgy tekint rájuk, mint egy teljesen idegenre. És azért a legtöbb emberhez a rokonai és a barátai járnak rendszeresen, nem idegenek.

2018. dec. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!