Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szándékosan...

Szerintetek szándékosan bosszant a kutyám?

Figyelt kérdés

1,5 éves border collie kanról van szó és az első kutyánk így túl sok fogalmam nincs a nevelésükről.(Még mielőtt meglincselnétek nem az én ötletem volt hogy pont az egyik legnehezebben kezelhető fajtájú legyen az első kutyánk)


Szóval általában leveszem róla a pórázt ha sétálunk de általába többszöri határozott szólításra se reagál semmit holott tudja jól hogy mit kéne csinálnia mert ha van nálam jutalomfalat érdekes módon szalad vissza egyből. Aztán amikor már kezdek begurulni ezt ő észreveszi és elkezd menekülni. Esélyem nincs elcsípni és megbüntetni mert sokkal gyorsabb nálam és ha 2 méternél közelebb érek hozzá már rögtön elfut előlem. Pont mintha szándékosan szivatna...

Az nincs rendbe szerintem hogy ha nem adok neki kaját akkor tojik rám magasról.

Mivel tudnám leszoktatni erről a sunyi viselkedésről ?



2018. dec. 5. 11:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
2%
Ha nem engedelmeskedik, verj rá a pórázzal és aznap ne adj neki enni! Rá fog jönni, mi a helyes! Mint a gyerekek.
2018. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

[link]


Ezt tanulmányozd át!

2018. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól értem, nálatok a sétával és a visszahívással is vannak gondok. Érdemes lenne ezt a kettőt külön gyakorolni. Így keress rá tippekre! Továbbá ajánlom youtube-on a sorozatot, aminek az a neve, hogy "A póráz két végén".
2018. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Menj el vele kutyasuliba! Ez a legokosabb és legcélravezetőbb, ott az oktató meg tud tanítani arra, hogyan értelmezd és korrigáld a viselkedését, plusz le is fárasztod valamennyire, ami egy bordernél kruciális.

Írhatunk itt tippeket, csak az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jól sülnek el, látatlanban.

2018. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
A border collie az egyik legaljasabb kutya. Meg kell mutatnod hogy te vagy a fonok. Csak porazon setaltasd folyto nyakorvvel. A jutalom falatot felejtsd el, nem a pozitiv kovetkezmeny a jutalom hanem a negativ kovetkezmeny elmaradasa. Viszont sose bantalmazd fizikailag es mindig kapjon enni. A Maslow piramis also 3 szintjet mindig kapja meg, a tobbi szintet kierdemelheti.
2018. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

Nevelési hiba.

Ha szándékosságot tételezel fel, akkor azzal felruházod a gondolkodás képességével.

2018. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
39%
Sosem értettem miért kell a kutyát póráz nélkül sétáltatni.. pláne ha nincs megnevelve és nem hallgat a gazdájára. Tudom, magasról sz*rtok mindenkire, de akkor legalább a saját kutyátok miatt megtehetnétek.
2018. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
A gondolkodas kepessege a sajatja, nyilvan nem olyan komplex modon mint az ember, de igen, gondolkodnak. Regen volt egy korcs kutyank, nem engedtem hogy a kerti szekben fekudjon, amikor ejjel kimentem sosem volt ott, de a parjna mindig meleg volt. :)
2018. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Metionin ***** válasza:
91%
Egy ideig ne engedd el a pórázról. Először tanítsd meg neki, hogy mindig, minden körülményben vissza kell jönnie a nevére. Nem kajáért, nem amikor neki kedve van, hanem azonnal és azért mert te azt mondtad. Kezdetnek szerezz egy hosszú pórázt, azzal lehet gyakorolni. Én úgy csináltam, hogy amikor mondtam a nevét, rám kellett néznie és abbahagynia amit épp csinált, akkor járt a juti. Ha ez már ment, akkor mehetett hosszabb pórázra (10 m) és úgy hívtam be. Utána 30 méteresről, 50 méterről és végül póráz nélkül. Amikor új a dolog, akkor járt a juti, amikor már rutinná vált, egy ideig csinálta juti nélkül, simogatásért, dicséretért, aztán jött mindig az eggyel hosszabb póráz, szintén először jutiért. Persze a lényeg az, hogy a végén ne a kajáért jöjjön hanem mert hívod.
2018. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

Az első parasztrra én is jól rá vernék, csak nem pórázzal hanem valami mással amitől utána felkelni se tudna.


Nem csodálom hogy menekül előled a kutyád te szerencsétlen. A sunyi az meg te vagy. Inkább ajándékozd el olyannak aki szereti és tud vele bánni.

2018. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!