Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szándékosan...

Szerintetek szándékosan bosszant a kutyám?

Figyelt kérdés

1,5 éves border collie kanról van szó és az első kutyánk így túl sok fogalmam nincs a nevelésükről.(Még mielőtt meglincselnétek nem az én ötletem volt hogy pont az egyik legnehezebben kezelhető fajtájú legyen az első kutyánk)


Szóval általában leveszem róla a pórázt ha sétálunk de általába többszöri határozott szólításra se reagál semmit holott tudja jól hogy mit kéne csinálnia mert ha van nálam jutalomfalat érdekes módon szalad vissza egyből. Aztán amikor már kezdek begurulni ezt ő észreveszi és elkezd menekülni. Esélyem nincs elcsípni és megbüntetni mert sokkal gyorsabb nálam és ha 2 méternél közelebb érek hozzá már rögtön elfut előlem. Pont mintha szándékosan szivatna...

Az nincs rendbe szerintem hogy ha nem adok neki kaját akkor tojik rám magasról.

Mivel tudnám leszoktatni erről a sunyi viselkedésről ?



2018. dec. 5. 11:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hívod-visszajön-megbünteted. Szerinted hol a hiba?

Segitek, ott, hogy megbünteted, ha visszajön. Szerinted mièrt kéne odamennie hozzád, ha odamegy és pofont kap? Okos kutya, de ennyire azért nem, hogy tudja miért kap ki.

Ő olvasatában azèrt, mert visszajött. Jutalmazd, ha visszajön

És keressetek egy kutyasulit.

2018. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig begurulsz, rosszabb lesz. Probálj meg higgadt maradni, vagy ne engedd el. Nem szívat, csak te se mész oda szívesen egy olyasvalakihez, aki tiszta idegroncs. Érzékeny kutya, foglalkozz vele akkor, ha ugy érzed, nem tud felbszni.
2018. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem sunyi, csak neveletlen.

Fiatal még, tele energiával és szerinte remek szórakozás a gazdival kergetőzni. Ne kergesd, mert játéknak veszi.

Ja, és ha nehezen is, de sikerül megfogni, sose bántsd. A gazdához való odamenés mindig pozitív élmény legyen. Ha megvered, amikor nagy nehezen odamegy hozzád, akkor abból azt fogja megjegyezni, hogy odament és jól megverted,(azt nem fogja érteni, hogy ezért kapott ki, mert nem elsőre jött oda), ezért legközelebb sem fog odamenni.


A bordernek feladat kell és rendszeres, következetes foglalkozás.

Iratkozz be vele egy kutyaiskolába, sokat fogtok tanulni mindketten. És ha kitartó vagy, lesz egy engedelmes, boldog kutyád, akivel öröm a séta.


Viszont, amíg nem fogad szót, ne engedd el, mert bármi baja lehet (megsérül, elüti egy autó, megtámadja egy másik kutya stb...)

2018. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola. Ott megtanítják, mármint neked, hogy hogyan kezeld.

Egyébként póráz nélkül tilos sétáltatni. Így meg még veszélyes is, hogy nem is hallgat rád.

2018. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten én vagyok a gazdája csak miután a tesómat elhúzza, szüleim meg nemigen érnek rá így rám maradt a nevelése és sétáltatása. Pedig mondom fngom sincs a kutyákról mert teljesen másféle állatokhoz vagyok szokva.


A 10-es alpári beböfögését kivéve köszönöm mindenkinek a válaszát,de nem rajtam múlik hogy eljutunk e kutyaiskolába és ha igen akkor mikor. Igy addig is egyedül próbálom megoldani a gondot tanácsaitok alapján.

Egyébként türelmes vagyok de egy idő után elszakad a cérna és nemtudok nyugodt maradni. Nem is voltam soha rászorulva mert csak hüllőkkel és halakkal foglalkoztam eddig és ismeretlen nekem még ez a probléma.

2018. dec. 5. 16:53
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szándékosan bosszant, csak neveletlen, mert olyan családba került, ahol senki nem tud vele bánni.


Ez az egyik legokosabb kutyafajta, ha ennyire neveletlen, akkor az nem az ő hibája.


Az alapvető problémát ott követtétek el, hogy nem lett volna szabad ilyen fajta kutyát venni, ha ennyire nem éretek hozzá.

Hatalmas mozgásigényű fajtáról beszélünk, akit agyilag is le kell fárasztani.


Első körben azt javaslom, hogy ne büntesd meg miután visszamegy hozzád, mert így az jön le a kutyának, hogy ha visszamegy, akkor sallert is kap.


Hosszú pórázzal kellene próbálkozni, először jutalom falattal, aztán anélkül. Mindig dicsérd meg ha odamegy!

Ha le akarod mozgatni, akkor a zárt kutyafuttatókat javaslom, mert nemcsak rá nézve veszélyes ez az alkalmi süketség, hanem másokra is. A minap pont egy ilyen "jól nevelt" kutya szaladt ki az útra elém, alig tudtam megállni. Balesetveszélyes.


És vedd rá a szüleidet, hogy menjetek el kutyasuliba!

2018. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nagyn szép, és a kutya nevében is én köszsönöm, hogy te legalább foglalkozol vele, de most csúnyát kérdezek: miért nem az foglalkozik vele, aki kigörcsölte a kutyát?
2018. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17 Jogos a kérdés. Húgom akarta de már évek óta könyörgött egy border collie-ért mire megvettük a kutyánkat. Ehhez képest most nem túl sokat foglalkozik vele, de ha megindul a kutya ő nem is tudna sokmindent tenni mert simán erősebb nála és elhúzza(12 éves a tesóm amúgy).

Mondtam is hogy inkább valami kevésbé hiperaktív fajtát válasszunk de azóta nagyon megszerettük ezt a kutyát kivéve amikor felc*esz idegileg :)

2018. dec. 5. 22:29
 19/24 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon úgy látszik hogy valamennyire tud gondolkodni és kb. egy 4 éves gyerek szintjén van agyilag. És már több helyen olvastam hogy a kutyák,csimpánzok,polipok,delfinek meg ilyenek is tudnak valamilyen szinten gondolkodni nemcsak az emberek.

Ezért merült fel bennem hogy szándékosan szivat a kutyám.

2018. dec. 5. 22:36
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem szívat, nem bosszant, nem sunyi, hanem érzi, ha már ideges vagy és fél, azért nem megy vissza ilyenkor.

A border nagyon intelligens kutya, nem nehéz nevelni, csak meg kell tanulni. Rengeteg foglalkozást igényel, nem csak simán sétát, hanem feladatokat, trükköket lehet és kell neki tanítani, csináltatni.

Egy alap engedelmes tanfolyamot valahogyan el kellene intézni minimum, ahol mondjuk megtanul pórázon is normálisan közlekedni, de valójában érdemes lenne egy kutyás sportot is űzni vele.

2018. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!