Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyàt ùgy nevelni,...

Lehet kutyàt ùgy nevelni, hogy kèsöbb nyugodt termèszetű legyen? Vagy ez egyes fajtàknàl lehetetlen?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Pörgős fajtájú vagy pörgős egyedi temperamentumú kutya maximum idősen lesz nyugodt természet. Ha neked nyugodt kutya kell, akkor úgy válassz fajtát/egyedet. Pörgősebb fajtában is lehet egy-egy kutya nyugisabb, de azt ki kell fogni, illetve tenyésztő segíthet ilyet kiválasztani esetleg.
2018. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Bármelyik jó idegrendszerű kutyát lehet úgy nevelni, higy nyugodt és kiegyensúlyozott legyen. Csak a megfelelő tapasztalat kell hozzá, a kutya igényeinek ismerete és kellő fizikai és szellemi fárasztás.


De hogy lásd: a legaktívabb munka fajtákkal is ha komolyan dolgoznak, munkán kívül csak pihennek. Általában az a gond, hogy az emberek nem akarnak napi 3-4 órát rászánni és havi sok pénzt elkölteni csak erre.

2018. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
5 kutyánk van. 3 németjuhász, 1 puli, egy törpe pincher. Semmi gond.
2018. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Volt már jó pár kutyám, eddig mind az volt. Foglalkozni kell a kutyával. A legszelidebb is be tud gőzölni, ha egy kis kennelben él és addig lát még elé teszed a kaját, vizet.
2018. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4: ez nem tudom hogy jön a kérdéshez.


Nekem amstaffom van. Egyáltalán nem nyugodt, nagyon pörög, állandóan menne. Sportolni akarok vele, 1,5 éves, de amíg a szűrés eredménye meg nem érkezik nem tudok mit csinálni. Túrázunk, hatalmasakat sétálunk, labdázunk, futtatóba járunk, bicikli mellett fut kisebb távokat sokat foglalkozok vele. Rendesen van nevelve, mindig hallgat rám és sok parancsot tud.

Ettől függetlenül nem nyugodt. Otthon 8,5 órán keresztül ül, plusz este is alszik, a kettő között meg 100-as fokozaton van.


Hogy egy kutya mennyire pörög, az nem nevelés, hanem fajtajelleg és személyiség kérdése.

2018. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
INkább egyed kérdése. Én tudatosan, nyugodt kutyát keresve választottam az agarat, de sajnos még tenyésztő segítségével is, sikerült kifogni egy túlságosan pörgős kutyát.
2018. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két amstaffom van, mindkettőt ugyanúgy neveltem.

Az egyik lusta disznó, imád dögleni a konvektor mellett, kedvenc programja a közös pihenés és összebújás.

A másik egy atombomba, még alvás közben is fut, ha dolog van, egy pillanatra nem áll meg. Nála az ismerkedés abból áll, hogy odarohan az idegen kutyához, megszagolja és rohan tovább.

Ugyanaz a fajta, ugyanaz a nevelési elv, de két külön személyiség és habitus.

Egy fullon duruzsuló, sosem fáradó "gépszörnyből" csak öreg korára lesz nyugodtabb egyed.

Ámbár szerintem az enyém 15 évesen is így fog viselkedni.. :D

2018. dec. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!