Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát keresek ami jó házőrző,a család tagokkal kedves viszont az idegeneket nem tolerálja (tudom nevelés kérdése is) a kutya tartás nem új számomra.(Volt már Ó Német juhász 15 évet élt,Doberman 12 évet élt,most egy 11 éves yorkim van) szóval csak azt akarom mondani ezzel hogy jól bánók a kutyákkal. Eddig ezeket a fajtákat néztem(Kuvasz,Komondor,Közép Ázsiai,Kaukázusi).Szeretném ha mindent leírnátok ezekről a fajtákról pl.:igény,ápolás,tapasztalatok. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. dec. 5. 19:19
 1/5 anonim válasza:
22%
Én nem vagyok túl jártas a témában de tudok (könyvből)ezekről a fajtákról írni ha érdekel☺
2018. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de inkább saját tapasztalatok érdekelnének.
2018. dec. 5. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaum van. Igaz mèg csak 1 èves, de a családdal kezesbárány, bújik a gyerekekhez, mèg arra is figyel hogy fel ne lökje őket. Tökèletes családi kutya. Idegeneket fèl èves korától nem tolerálja, ha nem vagyok ott nem jöhet be senki. Remek jelzőkutya, nem ugat feleslegesen. Összegezve számomra tökèletes.
2018. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egy szuka kuvaszom van, a világ legjobb választása.

Mivel lány, ezért különösen szereti, óvja a gyerekeket, magyar pásztorkutya lévén a családját, területét mindenekfelett védelmezi, akár élete árán is, de a gazda parancsára azonnal csinál bármit, amit kérsz(és van értelme, mert pl nem szereti a felesleges feladatokat, a parancsszóra pitizést, hempergést, akadályugrálást stb, de ha mondom, hogy menj hátra vagy ülj a fa mellé, azt megcsinálja).

Emellett nagyon jó társ, szuperül lehet kirándulni egy jegesmacival:))

2018. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lugoka ***** válasza:
65%
Nekem kicsit több mint 2 éves kan Kuvasz van. Sokat túrázunk, sétálunk. Külön figyeltem, hogy embereket jól viselje, így nincs gond tömegben, koncerten sem. Más kanokkal viszont lehet baj. Vigyáz a gyerekekkel, kissebb kutyákkal, macskákkal ha megunja őket odébb megy. Bár ha túlpörög játék közben akkor véletlenül fellökheti a gyerekeket vagy a kevésbé stabil felnőtteket. Kissebb kutyák először félnek tőle. Még nem tudom, hogy teljesen milyen lesz felnőtt korára mert még kamasz. Eddig mióta kamaszodik én kopaszodok, :) de azért boldogulunk.
2018. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!