Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam hogy van olyan, hogy...

Láttam hogy van olyan, hogy szárított halbőr jutalomfalat; akkor a kutya ehet egy kevés halbőrt? Mondjuk főzve?

Figyelt kérdés

Nem kizárólag ezzel akarom etetni nem kell nekem esni!


Nagyon kevés halat szokott kapni - persze gondosan szálkátlanítva.

Amúgy Premiere száraztápot szokott kapni.


Köszönöm a normális válaszokat!



2018. dec. 6. 11:27
 1/7 A kérdező kommentje:
A hal fajtája ponty!
2018. dec. 6. 11:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor nálunk simán megkapta a kutya a hal bőrét a halászléből, sosem volt tőle baja. Persze nyilván csak azért, mert az ünnepi pörgéstől ő is mindig izgatott lett, nem lehetett csak úgy kihagyni. :)
2018. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Halat szárítva, nyersen, főzve nyugodtan.

A Ponttyal csak óvatosan, van valami a nyers ponty vitamineloszlásában ami gondot okozhat, olvass utána.

2018. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akár nyersen is ehet. Viszont főzve magát a halat nem kellene a szálkák miatt, mert azok a hőkezelés hatására elvesztik a rugalmasságukat, és nem biztos, hogy teljesen ki tudod filézni. plusz a tápanyagok egy része is elvész a főzéstől.

Arra figyelj még, hogy ha kövér volt a hal, akkor lehet belőle hasmenés, ha sok halbőrt kapnak, pláne, ha nincsenek hozzászokva. Tehát először csak kevesebbet adj.

2018. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem volt sok, nekiadtam főzve és imádta!


Nagyon ritkán kap, akkor is kevés halat, azt 1 óráig filézem, nagyon alapos vagyok, kétszer is átnézem, meg szét is nyomkodom. Tuti biztos nem marad benne szálka.


Nyersen azóta nem adok neki semmit, mióta egyszer elcsempészett egy nyers csirkealsócombot, megette, másnapra meg teljesen beteg lett tőle, megfeküdte a gyomrát. Aztán harmadnap már semmi baja nem volt, de megijesztett rendesen.

2018. dec. 6. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tonhalkonzervet, olajos halat és fagyasztva kapható tőkehalfilét szoktam adni, heti 2-3x eszik halat.

Idős kutya és csirkére allergiás, így a hal és a bárány, ami könnyen emészthető számára. Emellett sok zöldséget, valamint natur joghurtot, kefirt és kevés barnarizst kap.

2018. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nyersen azóta nem adok neki semmit, mióta egyszer elcsempészett egy nyers csirkealsócombot, megette, másnapra meg teljesen beteg lett tőle, megfeküdte a gyomrát. Aztán harmadnap már semmi baja nem volt, de megijesztett rendesen."

Nem a nyersesége miatt, hanem a szokatlansága miatt lett tőle beteg. De elhiszem, hogy megijedtél, a csont miatt nagyobb baja is lehetett volna, mint egy kis gyomorrontás.

2018. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!