Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutyákkal,...

Mit lehet tenni a kutyákkal, ha elutazik a gazdi?

Figyelt kérdés

Elsősorban személyes tapasztalatokat kérnék. Ti hogy oldottátok meg a nyaralást/utazást?

Van két kutyánk, nagyon ragaszkodó, egygazdás, bizalmatlan juhászkutyák. 5 és 7 évesek. Soha nem hagytuk még magukra őket egy napra sem. Most úgy alakult, hogy jövő évben 1-2 hétre el kellene utaznunk külföldre. Nem szeretnénk őket repülőgépen utaztatni, valami más megoldást kellene találnunk.

Mennyire viseli meg a kutyát, ha panzióban tölt 1-2 hetet? Lehet, hogy hülye kérdés, de nem hiszik, hogy elhagytuk őket, ha ilyen hosszú időre valaki más gondoskodik róluk? Otthon senkire nem hagynám őket, mert ha nem vagyok ott, még a szüleim sem mernek bemenni tőlük-remek házőrzők.

Mit érdemes tenni? Panzió, vagy inkább próbáljam meg összeszoktatni őket a szüleimmel?

Lehet, hogy túlaggódom, de már azon gondolkodom, hogy lemondom az utat.


2018. dec. 6. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem próbáld összeszoktatni, én a család híve vagyok. De a mi kutyáink nagyon barátságos, menhelyi kutyusok. (:
2018. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mód van rá szoktasd őket a szüleidhez. Annyit javaslok ha megbírjátok oldani hogy jóval az utazás előtt néha napján vigyétek oda a kutyákat egy teljes napra ha tényleg megoldható és senkinek sem probléma. Egy kutya ha ismeri a szüleidet például, mert gondolom csak találkoztak már, akkor könnyebben elviseli a gazdik távollétét mint ha teljesen vad idegen helyre vinnéd. Én is szorultam már arra hogy a szüleimhez, vagy a tesómhoz vittem a kutyusomat ha pár napra el kellett utaznom. Persze a kutya nehezen viselte mert hiányoztam neki, elmondásuk szerint mármint a tesóm, meg a szüleim mondták hogy nem igazén akart játszani, enni is csak annyit evett amennyitől nem hal éhen, és aludt egész nap. Meg sokszor nézett ki az utcára ha ki volt engedve hogy mikor érek már haza. Kiskorába amikor még kicsi volt a kutya sokat vittem a tesómhoz hogy ne legyen egész nap a bezárt házban, meg a tesóm akkor beteg volt hónapokig, műtétre várt, és hogy ő se legyen egyedül, meg ne unatkozzon, legyen kivel lennie, és ezt a kutyám megszokta hogy reggel vittem, és késő délután mentem érte. Amikor már több napra hagytam ott akkor mindig várt engem. Persze így hogy eltelt már 8 év és időnként elviszem oda pár napra, ha el kell utazzak a munkám végett, mert sajnos ilyen munkám van, hogy sokszor napokra el kell menjek akár belföldön valahova, akár külföldre teljesen mindegy. Most már megszokta ezt, és már eljátszik apámmal főleg, mert már megszokta ezt.
2018. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Hosszabb időre csakis rokonokhoz vinném. 1-2 napnál talán a panzió is okés, ha ismerik a helyet.
2018. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valóban szoktasd őket máshoz is, vagy meg lehet oldani az etetésüket-itatásukat úgy is, hogy nem kell bemenni a portára. Pl. a szomszéd kutya vizes tálja ott volt a kerítés túloldalán és ha láttam, hogy nincs neki akkor locsolóval öntöttem neki át.
2018. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En is a szuleidhez valo szoktatast javaslom.

A panzio necces, mert a szemelyzet feltehetoen szakszeru, de ha ilyen elszeparaltan eltek, hogyan jonnenek ki a tobbi kutyaval?

2018. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem élünk elszeparáltan :)

Minden nap van séta, találkozunk más kutyákkal, kutyásokkal, de tipikus "mudik"- nem igazán játszanak idegen kutyákkal. Az emberekkel is elvannak, csak nem olyan "cuki vagyok, mindenkit szeretek" típusok. Viszont olyan erős bennük a területvédő ösztön, hogy otthon, a saját udvarunkba még az ismerősök sem jönnének be szívesen, ha mi nem vagyunk ott. Ha valakit beengedünk, akkor már minden oké, de a szüleimet is megugatják, ha jönnek hozzánk, pedig őket már elég jól ismerik.

2018. dec. 6. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyaralni vittük magunkkal. Hosszabb időre sose hagytam egyedül max pár napra de akkor is úgy hogy a szüleimnél lakunk és akkor ők megetetik, illetve a mamáékat is nagyon szereti ők is vigyáznának rá. Barátoknál még nem volt egyedül de nálunk már volt másik kutya hosszú hétvégén mer a gazdik elutaztak.
2018. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm lakott nálunk, míg nyaralni voltam, akit kiskora óta jól ismer és szeret a kutyám.


Én a szüleidet javaslom, panziót csak legeslegvégső esetben.

2018. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor mi nyaralunk, a kutyák mennek a nagyihoz “nyaralni” 😃

Az első alkalommal rettegtem, de hogy ilyen jól fog elsülni, álmomban nem gondoltam volna:) tényleg nyaralni mennek a mamámékhoz, ott van kert, akár egész nap kint lehetnek:) nagyon elkényeztetik őket olyankor, minden féle finom falat, alvás a kanapén meg amit csak el lehet képzelni...:) szerintem panzióban sok az a két hét, èn max úgy oldanám meg, hogy anyukádék elviszik panzióba aztán néhány napra haza hozzájuk.. de a legjobb az lenne, ha befogadnák őket két hétre, lehet rájuk is jó hatással lenne az új impulzus:))

2018. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én legtöbbször kutyákkal utazok, de ha pl olyan helyre kell mennem, ahova nem vihetem (pl nagyobb családi összejövetel :/ ) akkor panzióba szoktam adni.


A panzió nem viselte meg őket. Első alkalommal nagyon fáradtak voltak utána, de amúgy ez is normalizálódott.


A panzióst nagyon szeretik és ő is szereti őket. Ráadásul jót tesz nekik, hogy végig kutyák között lehetnek.


A panziós amúgy bármikor készenlétben áll. Pl amikor kórházba kerültem és műtöttek is riadóztathattam, hogy el kéne vinnie a kutyákat (az egyik rokonom ment át és kísérte le őket a ház elé).


Én pozitív véleménnyel vagyok a panzióval kapcsolatban és nem viseli meg szerintem a kutyusodat, ha 1-2 hetet panzióban tölt.

2018. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!