Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni, hogy...

Nem tudok dönteni, hogy Labradorom vagy Dalmatám legyen? Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 12:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Jó, a dalmata tényleg különleges kutya, nagyon szép, de néha nagyon makacs tud lenni, nagyon önfejű. A labrador pedig, egy szelíd, visszafogott kutya, és nagyon könnyű kezelni. A két fajta közül mindenképpen a labradort ajánlanám, de ha értesz a kutyákhoz, tapasztalatod is van, akkor egy dalmatát is bevállalhatsz.
2010. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon cuki mind a 2. :)

Nekem most Labradorom van, fehér kan.

Volt régen Dalmatám is de sajnos elpusztult. :(

Szerintem Dalmatát vegyél. :)

2010. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Attól függ,ha ez az első kutyusod lesz akkor labradort ajánlok,elég könnyű őket kezelni.Ha már a sokadik kutyusod lesz akkor dalmatát javaslok.Amúgy nézd meg mind a kettő jellemzőit,és amelyik megtetszik azt vegyed
2010. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Hát az első válaszolónak hozzátenem, hogy a labrador egyáltalán nem az a szelíd kutya mivel egyébként is vadászkutya. A Dalmaták pedig nem önfejűek, vagyis az enyém nem volt az. Szobában volt.
2010. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
DALMATAAAAA! :D
2010. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A dalmata alapvetően egy roppant intelligens kutya, aki gyorsan tanul, ugyanakkor a makacsság sem áll távol tőle. Érzékenysége fokozott, s a durva bánásmódot évek múltán sem felejti el. Mégis fogni kell, mert az engedékenységet rögtön ki is használja. Az idegeneket ugyan jelzi, de barátságos és kedves velük, így házőrzésre nem a legalkalmasabb. Szereti a gyerekeket, s gazdájához rendkívül, talán túlzottan is ragaszkodik. Mozgásigénye hatalmas, bármikor bármennyi futkározásra hajlandó. Ezt azért nem árt megadni neki, mert hajlamos a hízásra. Legszerencsésebb párosítás, ha a gazdi sportos életmódot él.


Én a dalmatát ajánlom, ha jó gazdi vagy. Emellett nagyon cukik és szépek. :)

2010. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

szerintem labradort vegyél:)

úgy tudom hgy a dalmata elég " idegbeteg" tud lenni ...meghát a régi szomszédomnak volt és akárhányszor láttam mindig csak vadul ugatott..és nemcsak én láttam..

meg szerintem a labrador szebb is :)

2010. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha van elég időd, és energiád akkor dalmatát vegyél. :)
2010. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Akiteki ***** válasza:
Az előző kérdésre nem voltak jók a válaszok?
2010. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Inkább a labrador. De, attól függ: első kutya? Házba, vagy lakásba? Mennyi idő lesz foglalkozni vele? Csak kedvencnek, vagy valami feladatra?


A dalmatákat , egyébként nem szeretem. Volt egy, amelyik a németjuhászunknak igen vadul neki ugrott. Bizonyára , egy rosszul nevelt dalmata volt, és nem mind ilyen bolond, csak az ilyen rossz tapasztalatok miatt nem kedveltem meg.

2010. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!