Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis golden retrieverem a...

A kis golden retrieverem a kertben macska kakit tálalt és beleharapott, lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
10 hetes megkapott 1 parvo oltast 2 kombináltat és 4x volt féreghajtva. Csak egy kicsit mentünk ki a kertbe játszani és egyből odaszaladt tálalt valamit megnéztem láttam hogy kakit. Gyorsan elhoztam onnan kimostam a szájat vízzel. Hívtam az állatorvost azt mondta hogy férgességet kaphat es parvo virust. Nagyon féltjük! Volt már valakinek ilyen jellegű esete? Az állatorvos mondta hogy figyeljük. Szépen vacsorazott, ivott, eleven és játékos, de olvastam hogy a lappangás 2-7 nap is lehet a parvonak. Pedig sétálni nem visszük. Bent van velünk a szobában.

2018. dec. 7. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan kutyám, aki megette a macskakakát, ha tehette (fúúúújjj!) de az a saját benti, makkegészséges macskáinké voltak.

Itt olvashatsz róla, hogy ez elég gyakori dolog és akár valamilyen hiánybetegség is lehet a háttérben:

[link]

Reméljük, mivel megvannak az oltásai, nem szedett össze betegséget (tényleg figyelni kell!) és egy műsoron kívüli féreghajtás talán belefér, majd a doki eldönti!

2018. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyusom is nagyon sokszor evett kakit, de nem lett tőle baja. Nem mindig mond igazat az állatorvos, de nem jelenti azt, hogy ebben az esetben hazudott.
2018. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyi oltást kapott akkor nem valószínű, hogy baja lesz. De tényleg figyeljétek. Ha hasmenése van akkor vigyetek dokihoz
2018. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kombináltakban is valószínűleg benne volt a parvo elleni ismétlő, ennek utána tudsz keresni a vakcina neve alapján. Ha benne volt, akkor valószínűleg már kialakult a védettség. Figyeljétek azért persze, de egyáltalán nem biztos, hogy beteg lesz.
2018. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
macsakszartól max férges lehet
2018. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2018. dec. 7. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!