Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat ha bezárom egy...

A kutyámat ha bezárom egy szobába, ahol nincs vele senki, akkor ugatni és nyüszíteni kezd, amíg ki nem engedjük, már jó párszor próbáltam egyedül hagyni egy szobában, de ugyan úgy ugatott, hogyan tudnám rászoktatni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez akár egy igen összetett , sok időt, energiát felemésztő dolog is lehet, az eset súlyosságától függően.

Meg az októl függően.


Nagyon nagyon dióhéjban, amire figyelni kell.


- Ha bezársz valahova egy kutyát, általános elvárás, hogy ha azt akarod, hogy nyugton legyen, akkor előtte fáraszd le. Ez az alapja, hogy elvárhasd tőle, hogy csendben heverésszen.


- Aztán meg kell tanulni, hogy zárhatod be, milyen "lelkiállapotban".

Nem szabad, hogy maga az ajtó jelentse a fizikai korlátot, ami miatt nem jöhet ki, de amúgy ő a saját döntéséből simán kijönne.


Tehát ha bezárod a szobába, legyen egy fekhelye, parancsold oda, hogy feküdjön le, aztán várd meg míg megnyugszik, és hagyd ott. Ha utánad meg, parancsold vissza.

A küszöb jelentse a határt. Nem lépheti át. Ha át akarja lépni, álld el az nútját, kézzel lábbal, testtel, és küldd vissza. Ha visszament, te is lazíts, ez nagyon fontos, hogy ne tartsd fent a feszültséget!

A cél, hogy nyitott ajtó mellett , magától is bent maradjon! Ha lefeküdt, megértette, hogy nem mehet ki, megadta magát a helyzetnek, akkor rázárhatod az ajtót.

Jóval kevésbé fog akarni ezek után kijönni.

És a későbbiekben, nem egy olyan helyet fog jelenteni neki a szoba, ahonnan menekülni kell, hanem olyat, ahol nyugiban lehet. Szóval később ez a folyamat gyorsabb lesz.


-A legutolsó gyanúm szerint e legnehezebb lesz, mert szerintem ez belejátszik nálatok a jelenségbe.

Erre nem is térek ki részletesen, mert elég nagy téma. Szeparációs szorongásnak nézz utána.

Alapjaiban kell megváltoztatnod a kutyával való kapcsolatodat, plusz pár speciális gyakorlattal ráerősíteni erre.

2018. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Kezd el úgy hogy először sokszor nézz be rá aztán aztán egyre kevesebbet. Hozzá fog szokni. Én is így voltam csak én “ketrecbe” zártam.
2018. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Ehhez szoktatni kellene. De jelenleg pl azt tanítod neki, hogy ha elég sokáig ugat, kiengeded. Ezzel így csak egyre jobban és hosszabban fog ugatni.
2018. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt ehhez szoktatni kell. Másrészt már megtanulta, hogyha nyüsszög, ugat kiengeded, vagyis célt ér.

Hozzászoktatod a szobakennelhez, vagy a szobához, fokozatosan több időre magára hagyva, és nem engeded ki, ha hisztizik.

2018. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!