Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava és mopsz mellé 3....

Csivava és mopsz mellé 3. kutya? Milyen fajta? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van már 2 kutyám, imádom őket, ezért szeretnék egy harmadikat is. Végre pénzben és időben is megengedhetem magamnak. Mindenképpen kistestűt szeretnék melléjük. Hétköznapokon kb 1,5 órát sétálunk naponta (kivéve télen, akkor max 30 perc, mert fáznak még kabátban is). Hétvégente ez több, jó időben gyakran teszünk nagy sétákat (kimegyünk a Margit szigetre, kirándulunk az erdőben stb). Hétköznapokon 8 órát vannak egyedül, hétvégén pár órát. Napi 3x sétálunk. Ebből a délutáni hosszabb, a másik kettő csak egészségügyi (15-20p) séta. Mindketten jól neveltek (póráz nélkül sétálnak, bármikor behívhatóak, nem támadnak stb). Otthon mindennap játszom velük, ettől és a sétától teljesen kidőlnek. Olyan fajtát keresek, aki kistestű és megfelel neki ez az életmód. Közepes mozgásigényű, lehet vele nagyokat sétálni, de utána nem pörög, ha kell tévézik is velem.


Több fajtát is végig néztem már, de nem tudtam dönteni. Gondoltam a cavalier king charles spánielre, kínai kopasz kutyára, esetleg a westiere is. Róluk mit gondoltok? Mennyire illenének hozzánk? Esetleg más javaslat?


Köszönöm a segítséget!



2018. dec. 9. 13:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen, bocsánat. A kis spitzen és a pomenáriai törpén is elgondolkodtam már. Ők is esélyesek.
2018. dec. 9. 13:19
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kínai kopasz kutyának, lustabb cavaliernek ez szerintem rendben van. De westie, mint ahogy a fajta nevében is benne van, terrier, neki ez kevés szerintem. Pomeraniainak is jó ez a beosztás, de ő baromi drága fajta, kb.fél millionál kezdődik. Ajánlom, hogy tekints rá mind a spániel, mind a spiccmentésre, nagyon jó kutyák vannak náluk, pontos jellemzéssel. A kiválasztásnal is nagyon segítőkészek, nem az a céljuk, hogy rádsózzanak egy régóta bent lévő kutyát, hanem tényleg az egymáshoz leginkább passzoló gazdi-kutya párosokat szeretnék megtalálni.


Amit még én tudok ajánlani: máltai selyemszőrű, bichonok, palotapincsi.

2018. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!