Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükség van probiotikumra?

Szükség van probiotikumra?

Figyelt kérdés
Kiskutyámnak gyomor- és bélgyulladása volt, már jobban van, de 6 napos antibiotikum kúrára szorul. Elfelejtettem a dokit megkérdezni a probiotikum használatáról , nem kaptunk csak antibiotikumot. Rizs- csirke diétán vagyunk, de aggaszt az eb széklete. Lágy, de még felszedhető, de nem szeretném ha rosszabbodna a helyzet. Szükség lenne probiotikumra , vagy a kutyusok bélrendszerét nem viseli meg az antibiotikum úgy mint a miénket?

#probiotikum #antibiotikum kutya
2018. dec. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szükséges probiotikum nekik is, de ezt dokinak kellett volna adni az antibiotikummal együtt.
2018. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki, én demodex-staphylococcus fertőzés miatt szedettem a kutyával antibét. Mellette kapott inulinos probiotikumot is. Nem kötelezőség, de nem tudhatod milyen érzékeny a te kutyád erre. Inkább adj neki. Baja tőle nem hinném hogy lesz.
2018. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

Mit tudtok ezekről a készítményekről? Vénykötelesek vagy mehetek holnap állatpatikába?

2018. dec. 9. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem vényköteles.

Én pont nemrég vettem állateledeláruházban.

Ha van a közeledben, szerintem nézd meg először ott.

De online is rendelhetsz. Pl. Candioli

[link]

Patikában szerintem drágább.

2018. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen kellene. Amire figyelj, hogy az antibiotikum és a probiotikum beszedése között legalább legyen egy óra, valamint a 6 napos kúra után is kapja még egy darabig a probiotikumot.
2018. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kefírt adtam neki bár az olyan kutyánal amelyik nem bírja a tejes dolgokat nem előnyös.
2018. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek szivből köszönöm! A közeli állatpatikában beszereztem probiot és az utolsó előtti válaszadó tanácsàt mrgfogadvs 1 órával az antibio előtt adom.
2018. dec. 10. 23:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Szereti a kutyus a tejtermékeket csak hát eleg érzékeny a pocak igy hát mindenbő picit kap. Most épp diétán van.
2018. dec. 10. 23:22
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutyaknak valo probiotikum tadtalmaz tejsav bakteriumot(lactobacillus !! ),(ez az elofloras natur joghurtban van!!!), fruktozt(gyumolcscukor,ami az edes gyumolcsokben van.


A Synbiotic DC (kutyaknak valo probiotimum!!!) osszetevoi alapjan irtam az elozoeket!



Igy a kutyam minden etkezesnel kap 1-2 evokanalnyi joghurtot a zoldsegere es egy negyed sargabarackot vagy kortet stb(erett edes gyumolcsot!!! Azota nem olyan gorbe a hata sem.

2020. júl. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!