Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Szükség van probiotikumra?

Kiskutyámnak gyomor- és bélgyulladása volt, már jobban van, de 6 napos antibiotikum kúrára szorul. Elfelejtettem a dokit megkérdezni a probiotikum használatáról , nem kaptunk csak antibiotikumot. Rizs- csirke diétán vagyunk, de aggaszt az eb széklete. Lágy, de még felszedhető, de nem szeretném ha rosszabbodna a helyzet. Szükség lenne probiotikumra , vagy a kutyusok bélrendszerét nem viseli meg az antibiotikum úgy mint a miénket?

Keress kérdéseket hasonló témákban: probiotikum, antibiotikum kutya

2018. dec. 9. 18:46  Privát üzenet  

A válaszok
Szükséges probiotikum nekik is, de ezt dokinak kellett volna adni az antibiotikummal együtt.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. dec. 9. 18:52 Privát üzenet
Szerintem adj neki, én demodex-staphylococcus fertőzés miatt szedettem a kutyával antibét. Mellette kapott inulinos probiotikumot is. Nem kötelezőség, de nem tudhatod milyen érzékeny a te kutyád erre. Inkább adj neki. Baja tőle nem hinném hogy lesz.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. dec. 9. 19:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

Mit tudtok ezekről a készítményekről? Vénykötelesek vagy mehetek holnap állatpatikába?

# 3/8Időpont 2018. dec. 9. 19:05 Privát üzenet

Tudtommal nem vényköteles.

Én pont nemrég vettem állateledeláruházban.

Ha van a közeledben, szerintem nézd meg először ott.

De online is rendelhetsz. Pl. Candioli

[link]

Patikában szerintem drágább.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. dec. 10. 00:44 Privát üzenet
Igen kellene. Amire figyelj, hogy az antibiotikum és a probiotikum beszedése között legalább legyen egy óra, valamint a 6 napos kúra után is kapja még egy darabig a probiotikumot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. dec. 10. 09:11 Privát üzenet
Én kefírt adtam neki bár az olyan kutyánal amelyik nem bírja a tejes dolgokat nem előnyös.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. dec. 10. 22:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mindenkinek szivből köszönöm! A közeli állatpatikában beszereztem probiot és az utolsó előtti válaszadó tanácsàt mrgfogadvs 1 órával az antibio előtt adom.

# 7/8Időpont 2018. dec. 10. 23:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szereti a kutyus a tejtermékeket csak hát eleg érzékeny a pocak igy hát mindenbő picit kap. Most épp diétán van.

# 8/8Időpont 2018. dec. 10. 23:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A mi múltunkban miért nem volt szükség tacskóra, vagy hasonló kutyusra annakidején?
A kutya etetésénél szükség van időnként tápváltásra?
Csivava tartók! Szükség/ igény lenne egy ilyen weboldalra?
Kutyapanzió nyitásához milyen engedélyekre van szükség?
Mi szükség van ebösszeírásra?
A kutyákat szükség esetén tényleg házhoz szállítják? Fontos!

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!