Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell egy kutyát...

Mennyit kell egy kutyát sétáltani? Nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés

Ma mesélte a munkahelyemen egy vevő (állatorvos), hogy egyszer kezelt vagy legalábbis próbált kezelni egy vizslát, akit lakásban tartották, nem mozgott eleget és elég fiatal korában elsorvadtak az izmai.. hát én nagyon megijedtem. Azt nem mondta a doki hogy mennyit mozgott a kutya.


Szerintetek mennyi mozgás kellhet ahhoz hogy elsorvadjanak a kutya izmai?


Én hétköznap 2-szer 30-40 percet sétálok vele, 1-szer pedig 20 perc szabad rohangászás van neki ( labda, bot után egy nagy futiban).

Hétvégente plusz 1 pórázas séta van neki. Nagytestű keverék. Ennyi mozgás elég neki, ugye? Mármint izomsorvadás szempontjából.


2018. dec. 10. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom lebitte hogy végezze el a dolgát és ennyi volt.
2018. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt érezni lehet, hogy a kutyának mennyi mozgás igénye van... nyilván ha ugrabugrál körülötted te is érzed hogy le kéne vinni futkározni...
2018. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Kevés, de elsorvadni nem fognak az izmai .
2018. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég neki. Izomsorvadása legalábbis biztos nem lesz.

Bár nekem az általad leírt eset is gyanús. Ennyitől nem sorvadnak el egy állat izmai. Gondoljatok a menhelyi kutyákra, akik sokszor évekig egy kis kennelben vannak, vagy a láncon tartott kutyákra. Ők még kevesebbet mozognak, mégis megmaradnak az izmaik. Az a vizsla is, még ha nem is sétáltatták, a lakáson belül akkor is mászkálhatott, nem valószínű hogy 0-24-ben csak heverészett.

Valami betegség okozhatta nála az izomsorvadást, nem a sétáltatás hiánya. Pl. amire tudok gondolni, ha ízületi problémás, ill. gerincsérves volt, és ezért szinte fel sem állt, vagy konkrétan a betegsége izomsorvadás volt, ebben az esetben lehetséges csak, vagy netán nem megfelelő táplálást kapott.

2018. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rossz fizikumú lehet attól a kutya, ha nem mozoghat eleget, de hogy elsorvadjanak az izmai, ahhoz szerintem extrán kevés mozgás, de inkább valami betegség kell. Az utcánkban van egy 10 éves kutya, szegény sokáig láncon volt, most pedig egy kb. 2*6 méteres területen, mégis igen nagy lendülettel neki tud rontani a kerítésnek.

Kutyája válogatja egyébként, hogy mennyi mozgás kell neki, még hasonló méretű kutyák közt is nagy különbség lehet. Te látod, hogy mit igényel: sok rövidet vagy kevesebb hosszút.

2018. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez erős fajta függő is. Egy vizslának amit fent leírtál édes kevés lenne.

Egy Berninek, egy Dobinak, és még sok más fajtának bőven elég. A nagytestű keverékednek szerintem pont jó!

A kutya szépen mozog, az izmai a szőrzet alatt jól kitapinthatók? Ha a válasz igen, nincs baja.

2018. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!