Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ehetnek és mit nem a kutyàk?

Mit ehetnek és mit nem a kutyàk?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy csivavás csoportban, ahol rakosgatnak fel képeket, hogy eszi a kutya a fagyit, kukoricát, meg hogy a gyerek mindig ott felejti a chipset az ágyon, a kutya azt is megeszi. Én mindig írom, hogy azért nem kéne ilyeneket adni, de persze levagyok hurrogva, hogy “az a pici nem árt!”

Most akkor tényleg én vagyok a hülye? Nagyon úgy érzem magam...



2018. dec. 10. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Butákkal ne állj le vitatkozni. Természetesen neked van igazad...
2018. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Linzer997 válasza:
6%
Ez teljesen attól függ hogy a kutya mihez van szokva mit kezdtek neki adni és a gyomra hogy reagál.Minden kutya azt eszik amit szépen adagolva adnak neki.
2018. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Persze, üzend meg a gyereknek hogy csokit is adjon már a kutyájának, ha lehet minél többet...aztán amikor bélcsavarodásban elhuny a kis szerelme, lehet sírni hogy mekkora hülye volt... :D
2018. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a csokitól nem lesz bélcsavarodása a kutyának, ellenben a kakaó benne a teobromin tartalma miatt mérgező a számukra. Minél kisebb testű a kutya, annál kevesebb kakaó kell neki, hogy ártson.


Kérdező: van az a mondás, hogy hülyékkel nem érdemes vitatkozni, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. Tejesen igazad van, hogy nem kellene ilyesmiket adni, főleg nem egy ilyen kistestű kutyának (vagy akár macskának), mert nekik minden könnyebben megárthat. Hihetetlen ostobaság megy az ilyen csoportokban sajnos, és sokszor egymást viszik bele a hülyeségbe, mert az xy-nál is láttam, hogy lefetyelte a kávét a kutyus/cicus, akkor biztos az enyémnek se árt meg, és olyan cuuuukiii, meg annyira kéri. A kedvencem az a fajta komment, hogy "ők ösztönösen tudják, mi a jó nekik és mi nem", no persze, azért van annyi mérgezéses eset is...

A legtöbb, amit tehetsz, hogy korrekt módon leírod, hogy mi miért nem jó nekik, azután hagyod a csudába, talán lesz egy-két ember, aki értelmes annyira, hogy elgondolkozik.

2018. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%
Azok az állatok vagy konzervféléken élnek amikben nincs tápanyag vagy hiányosan tápláltak . Emiatt muszáj nekik pótlólag enniük . Az egyoldalú fehérje sok nyers hús vagy felvágott házi koszt betegségekhez vezet úgy mint a gyatra olcsó tápok . A kolbászok sok sót tartósítót tartalmaznak és árt a vesének szívnek csak gyorsabban int nálunk .
2018. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos nálunk is előfordult, hogy kisasztalon maradt a keksz, és ellopott egyet, vagy óvatlan voltam, és a földön hagytam a táskám, amiből kihalászta a szendvicset, de amit tudtam, azt elvettem tőle, hála istennek, nem lett baja tőle. Dedirektbe sosem adnèk neki ilyesmit!

2018. dec. 10. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!