Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutyák miért keményebbek...

A Kutyák miért keményebbek mint a macskák? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha megfogok egy kistestű kutyát akkor az keményebb zömökebb mint egy hasonló méretű mcsaka. Nem hülyeségnek szántam.
2010. jún. 27. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák és a macskák testfelépítése nem ugyanaz, másra vannak "kitalálva". a macskáknak könyebbnek, vékonyabnak kell lenniük az egerészéshez,fára mászáshoz. a kutyák nem másznak fára, nem kell beférniük kis lyukakba ahhoz hogy elkapják az egeret, szóval nem szorulnak rá hogy pihe könnyűek legyenek. egyébként a macskákat (ha megfigyeled) észreveheted hogy a fejükhöz van mérve. ahova a macska feje gond nélkül befér oda a teste is ha nem egy garfieldről van szó xD
2010. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem hülyeségnek szántad mégis kicsit bugyuta kérdés :) (bocsi).


A macskának vadásznia kell, hogy életben maradjon. Hajlékonynak kell lennie, puha léptekkel, közelről kell elkapnia az áldozatát.

A kutyát az ember szelídítette meg azért, hogy megvédje őt és a háziállatait a különféle ragadozóktól (róka stb.). Ezért hangosan jelez, ha veszély van, megpróbálja elüldözni, majd széttépni.

Más a csontozatuk, étkezésük, foguk.

Hiába kisebb egy kutyu mint egy cicu, egyszerűen más-más ösztön hajtja őket, és ezek megéléséhez különböző fiziológiai tulajdonságokra van szükségünk.


Én így gondolom.

2010. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;)
2010. jún. 27. 15:56
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Ennyi erővel egy kígyót és egy verebet is összehasonlíthatnánk.
2010. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első: a macskának sem kell kis lyukakba beférnie az egérfogáshoz:) Viszont a kotorékebeknek igen. Ezt jól félreírtad, elképzeltem ahogy a macska bemászik az egérlyukkba:)
2010. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az uccsonak igaza van a macska nem olyan hogy bemegy az egér után megvárja amig az egér jön ki;)
2010. jún. 27. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

akkor az én macskámmal van valami nagy probléma xD

2010. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt megkérdeztem egyik családtagomtól aki azt felete: "nem nyomkodni kell őket nem mindegy?" Ebben is van némi igazság:D
2010. jún. 29. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!