Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkapott a kutyám, mi legyen?

Megkapott a kutyám, mi legyen?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt a lassan öt hónapos kutyám beleharapott a combomba (volt rá oka: egy törlőrongyot próbáltam elvenni tőle, rácsaptam az orrára egyáltalán nem erősen, és “megharapott”). Melegítőnadrágon keresztül történt, egy felületi sérülésről van szó: a fognyomai látszódnak, nagyon minimálisan belilult, de nem vérzett. Lefertőtlenítettem rögtön, meg azóta háromszor. Nem fáj a seb, nyomásra sem érzékeny. Nincs beoltatva még veszettség ellen. Nem gondolom, hogy lenne ettől bármi bajom, de a biztonság kedvéért megkérdezem: el kellene ezzel mennem orvoshoz?

2018. dec. 10. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem ártana, ha látna egy orvos és nem ártana megnevelned a kutyádat, mert már most a fejedre nőtt, később mégtöbb és mégnagyobb probléma lesz vele.
2018. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Menhelyről hoztuk el két hete, még eléggé ismerkedünk, úgyhogy a nevelés emiatt nehézkes. Anya azt mondta hogy túlreagálom az egészet, úgyhogy fogalmam sincs mi legyen.
2018. dec. 10. 21:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz! Hallgass édesanyádra, ne reagáld túl!
2018. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi okból nincs még veszettség elleni oltása?

Jó lenne pótolni mielőbb!!!

2018. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj felületi hámsérülés pár nap alatt gyógyul, nekem macskáimmal való játék közben rendszeres a kisebb-nagyobb karmolások, persze ők oltott lakásban tartott cicók.


Te ismered a kutyád, van e gyanú betegségre stb.

Ha elmész dokihoz készülj fel, hogy az ANTSZ-nek jelenti fogja hivatalból a doki sajnos...és az egy idegörlő procedúra Neked és a kutyának főleg, hogy nincs oltva a kutyád! Valszeg karanténba viszik hetekre. Te pedig egy nem épp kellemes humán oltás sorozatot kapsz.

Én a helyedben holnap SOS beoltanám a kutyám és szépen betadinnel kezelném a sebem. Nagyon kicsi kb. 1% az esély bármi bajra.

Na de persze neveld meg a kutyust! (nem veréssel)

2018. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Előbb írtam, hogy nemrég hoztuk el. Az oltás tényleg most esedékes, csak beteg volt egy hete, úgyhogy jövőhéten visszük.
2018. dec. 10. 21:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb menhely minimum veszettség elleni oltással ad ki kutyát, pláne kölyköt! Nem kifogás a " nem rég hoztuk"...!
2018. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Két hete már 4 és fél hónapos volt, bőven benne abban a korban, hogy beoltják veszettség ellen!
2018. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Ezért nem fogja senki elzárni tőled. Nem lesz bajod tőle, főleg ha gatyán keresztül történt.
2018. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most négy és fél hónapos, és valószínűleg betegen nem fogom szerencsétlent elvinni beoltatni (állatorvos mondta hogy amikor teljesen meggyógyul, akkor vigyük)
2018. dec. 10. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!