Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cigányok félnek a kutyától?

A cigányok félnek a kutyától?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, a cigányok nagyon félnek a kutyától, betörni se mernek, ha valami félelemtes kutya van a háznál. Tényleg félnek a kutyától?

Nem provokatív kérdés!


2010. jún. 27. 16:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
ne legyél már ilyen hülye ,hogy ilyeneket elhiszel jó persze van amelyik fél a kutyáktól de alegtöbb enm fél tölük
2010. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
69%
Félnek tőlük, mert a kutyák utálják a szagukat. Van egy jellegzetes szaguk, amit nem szeretnek a kutyák.
2010. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Ő, tapasztalatim szerint nem, mivel agresszívak, tehát szembeszállnak a kutyával.

Persze ha egy medveölő jön velük szembe a gazda udvarában azért gondolom meghátrálnak, de szerintem különösebben nem akadály nekik.

2010. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
mert te betörnél ha egy hatalmas vadállat lenne a kertben??
2010. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%
2. milyen jellegzetes szaguk van áruld már el
2010. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
70%

Van olyan Ember aki fél és van olyam Ember aki nem fél a kutyáktól. Ez nem etnikai kérdés.

Gondolj bele - a kutya egyformán tekint egy Szerb, Tót, Sváb, Cigány, Magyar vagy bármely emberi faj példányára. Őt nem fertőzi a média, politika és egyebek...

Úgy hallottam pl. amit a kutyák kiszúrnak az az asszimetrikus mozgás pl. ha egy zsák van az egyik válladon és kissé oldalra dőlsz vagy a járáshibás embereknél is ugatnak de gondolom ez sem szentírás.

2010. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Tapasztalatból mondom, hogy igenis 10-bő 8 fél a kutyától, még a szobacirkálótól is.

Ezt azért állítom ilyen biztosan, mert nemrégiben pár holmimtól megváltam, amit ugye kiplakátoltam a faluban.

Az érdeklődők 80%-a kisebbségi volt.

Nem mertek bejönni, pedíg az udvaron collie van, de a szobacirkálóimtól meg egyenesen rettegtek, be kellett zárnom őket a fürdőbe, addíg nem lépték át a küszöböt se.

Azt mondom, ha van a háznál kutya, kisebb a betörés veszélye, legalábbis a kisebbség részéről.

2010. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt hittem, hogy EMBER van és nem cigány, magyar, stb, amíg ki nem költöztünk falura az akkor 1 éves kutyánkkal. Panelkutya volt, sokat vittük kiállításra, tehát még véletlenül sem volt emberek, vagy akár állatok ellen uszítva. Gyűlöli a cigányokat, őrjöng a kapunál, ha csak az úttesten mennek is! A postást is óriási vehemenciával "üldözi" a kerítésnél, de csóvál közben ész nélkül... És nálunk is csak az útról kiabálnak, hogy van-e vasunk, stb. (cane corsónk van)
2010. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%
A mi környékünkön elég sok roma lakik. És sokójuk valóban tart a kutyáktól, még az öleb méretűktől is. De sok romának van kutyája is a környéken, tipikusan vagy valamilyen öleb, pl. bischon félék, vagy boxerek, pitbullok. Szerintem nem lehet ezt így rámondani semmilyen emberre, minden féle ember között van, aki fél a kutyától és van aki szereti őket. Egyébként valóban láttam már olyan romát, aki nem mert belém kötni, mikor a tacskóm nálam volt, mikor kutya nélkül voltam, ugyanez az ember simán belém kötött. De ezt nem lehet így kijelenteni, hogy a romák félnek a kutyáktól. És azt sem, hogy a kutyák utálják a romákat. Romák között is vannak jó és rossz emberek, magyarok között is, az én kutyáim például nem különböztetik meg fajra az embereket, egyszerűen megérzik, ha valaki rossz ember vagy veszélyes, arra morognak, megvédenek engem. És tök mindegy, hogy romáról vagy magyarról vagy bármilyen más emberről van-e szó. A négerektől mondjuk félnek a kutyáim, de szerintem azért, mert ritkán találkoznak néger emberrel és furcsa nekik. Ha lehetőség lett volna négerekhez szocializálnom őket, akkor szerintem tőlük sem félnének. :D
2010. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%

"Gondolj bele - a kutya egyformán tekint egy Szerb, Tót, Sváb, Cigány, Magyar vagy bármely emberi faj példányára. "


Hiszed vagy sem, ismerősömék kutyája veszettül ugat, ha szerb megy el a kerítés előtt, ha pedig magyar, akkor csak nézi. Először én sem hittem el, de többször megfigyeltük, és tízből kilenszer nem téved a kutya. (Vajdaságban laknak.)


A másik, hogy van egy néger pajtásom, és igenis más szaga van, mint nekünk. Nem ez dönti el persze, hogy ki jó, és ki rossz ember, de ettől függetlenül ez tény.

2010. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!