Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelus vagy kintre szoktatás?

Kutyapelus vagy kintre szoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára lesz egy kiskutyám, 10 hetes, lakásban lesz tartva és tanácstalan vagyok, hogy mire szoktassam az elején. Olvastam olyasmit, hogy először érdemes pelenkára szoktatni és később fokozatosan kintre. Viszont összezavarhatja. Máshol azt olvastam, hogy érdemes rögtön kintre szoktatni és nem használni pelenkát.


Nektek mi vált be, hogy lett hamarabb szobatiszta a kutya?


2018. dec. 11. 06:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Pelenka!
2018. dec. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kérlek indokoljátok is
2018. dec. 11. 06:47
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Pelenka majd kint. Ha 10 percenkent szeretnél kirohangálni vele, vagy ha napközben sosem hagyod egyedül próbálkozhatsz a pelenka nélküli dologgal is. Nekünk bevált a pelus, hamar szobatiszta lett.
2018. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És utána idővel megszokta, hogy kint kell végeznie a dolgát?
2018. dec. 11. 06:51
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem megszokta, megtanitottuk neki. Amikor láttuk hogy pisilni készül, szaladtunk ki vele és szétdicsértük a fejét. Egyébként rendszert vittünk az életébe. Eleinte amikor szoktattuk pelusról le akkor 2 óránként vittük le majd fokozatosan csökkentettük az időt. Az első egy hónap volt pelenkázás csak mert addig nem mehetett kutyák közé az oltások hiánya miatt. Szóval nálunk ilyen félig meddig kényszer is volt az hogy pelenkával kezdtünk.
2018. dec. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Amíg nincsenek meg az oltásai addig pelenka. Utána egyből ki kell szoktatni.
2018. dec. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A második kombináltján van túl, erről is többmindent olvastam, hogy szabad-e kivinni a harmadik előtt vagy sem. Ti akkor ezek szerint nem vittétek még ki?
2018. dec. 11. 07:13
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Második után egész nyugodtsn viheted ki! Tudom, hogy van, aki még a veszettség ellenit is megvárja és a kutyát 4-5 hónapos koráig nem érik ingerek. Ebből lesz majd egy wesenes, problémás kutya.


Ha pelenkára szoktatod, akkor lényegében legalizálod azt, hogy bentre ürítsen! Olvass utána csak itt, hogy hány ember nem tudja a kutyát leszoktatni a benti ürítésről! Vagy hány esetben végzi a kutya a dolgát szőnyegre, ruhákra, stb, hisz számára nincs különbség aközött és a pelenka közt!

2018. dec. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
A veszettség oltást nem kell megvárni mert Magyaroszágon szerencsére alig van veszettség. Ellenben egy parvót, szoronyicát simán összeszed a kutya. Szóval én nem vittem ki a 3.oltás előtt. A kutyánk 1 parvó ellenit és 2 kombinaltat kapott.
2018. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szórakoznék pelenkával. Leviszed, pisi, kaki, felviszed. Nem kell még hosszú sétára menni, csak érezze és értse, hogy nem a lakásban kell végezni a dolgát.
2018. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!