Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova vihetem el, hogy terelhes...

Hova vihetem el, hogy terelhessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis 6-hónapos sheltie kutyusom, aki borzasztóan aktív, szinte lefáraszthatatlan. Panel lakásban lakunk, de kutyabarát környéken és napi 4,akár 5x is lent vagyunk. Ebből 3x minimum 1 órát, 1-2x pedig minimum 30 percet. Futunk, játszik a haverjaival, rengeteget sétálunk, hétvégente kirándulunk, és rengeteget tanulunk. Lefáraszthatatlan, leginkább úgy veszem észre csak azért alszik, mert én alszom... :D

Viszont észrevettem hogy imádja terelgetni a kis bandáját, bár persze ez kutyákkal annyira nem érvényesül. Régebben a bicigliket, rollerező, korizó gyerekeket, terelgetett-kergetett de erről azonnal letiltottam...

Azóta csak kutyákat próbál terelni, de azon gondolkodtam, biztos jót tenne neki ha igazi birkákat is terelhetne.

Viszont fogalmam sincs hogy ennek mi a menete, és hogy hol lehet hobbiból, hétvégente, vagy kéthetente birkákat terelgetni, vagy egyáltalán lehet? Van olyan hely, ahol lehet ilyet?

Illetve ajánlanátok ezt?


Segítsetek kérlek!


Köszi!



2018. dec. 11. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Vasad - Herding training center

Bánk - Terelő kutyás központ

2018. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok helyen van terelési lehetőség. És még kevesebb helyen értenek a borderen kívüli egyéb fajtás tereléshez.

Akit tudok javasolni az Patkó Gabi Székesfehérváron és Szarvas Petra Porteleken.

2018. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Vecsésen és Győrben van.

De úgy tudom, a Google az ember legjobb barátja, szóval néz utána!

2018. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez pont az a téma, ahol a google nem segít. Ha benne lennél a terelésben, tudnád.
2018. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Én is Vasadot ajánlom, oda járnak terelni brit pásztorosok is, ismerem őket. Én is voltam már ott kutyámmal. Hozzáértők, kedvesek, rendesek.
2018. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Na, dejó! Pedig pont beszéltem egy borderes ismerősömmel, hogy szerinte sheltie terelés nincsen sajnos, ahogy látta. De akkor mégis minden rendben, utána nézek ezeknek!


Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 11. 23:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki és miért pontozza le a Vasados válaszokat, én konkrétan még magyar vizslát is láttam ott terelni, ami abszolút nem terelő fajta, a gazdija csak mókából jár vele, mert szereti a birkákat. És igaz, nem két alkalom után, de csinál valami terelésre emlékeztetőt. :D

Amúgy Vasadon szokott lenni pl. terelő ösztönpróba is, brit pásztor fajtáknak is. A skót juhászomnak anyja, apja oda jár terelést gyakorolni, mi is voltunk már.

2018. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Vasadot azért nem támogatom, mert magas szintű munkát nem tudnak csinálni, kicsit koszos is a hely, emellett elég fontos, hogy a kutya oltásai rendben legyenek. Nem egy alom halt már meg parvo fertőzésben...
2018. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Örülök, hogy te mindent jobban tudsz nálam. (4.)


1. Ne a válaszokra válaszolj (tudom én is ezt teszem most, ez van :p)

2. Aussiem van, azaz a border collie rokona, de te azt se tudod, hogy milyen fajta/hogy néz ki

3. Miért nem?

________


Szóval. Győrben, nem tudom pontosan hol, de valahol van sheltie tereltetés, mert egyik ismerősöm kutyája tenyésztőket azt ajánlotta neki. A te kutyád tenyésztője nem ajánlott semmit? Kérdezz rá.

2018. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!