Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen nem hallgat rám a...

Egyszerűen nem hallgat rám a kutyám. Valaki?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kutyám,nem faj,hanem keverék kutya. Na most egy hónapja jöttwm haza,míg anyummal volt,nem igazán volt ideje tanítani. Ezért folyton( szó szerint) ugrál ránk,és mwnwt közben jön melletted és harapja a kezed,ha játszanák vele akkor is,ezért inkább olyankor ott is hagyom,mert még megszokja,hogy az nekem tetszik. A másik tudom,jönnek majd a nagy beszólások,hogy milyen gonosz vagyok,de ma próbáltam tanítani,üljön le,vagy amikor rám igrott nem figyeltem oda,és amikor leült,megdícaértem,de ma annyira felugrott rám és közben megharapta a karom,h fogtam egy vesszőt és a fenekére csaptam,kézzel nem akartam. Utána leült,de én akkor sem szeretném azt belenevelni,hogy a vessző miatt féljen,vagy hallgasson rám. Úgy vélem,mivel nem erőteljen a hangom,nehezebb a dolgom. Naponta próbálok vele foglalkozni,félórat egyhuzamban.

Légyszíves segítsetek,bármilyen jó tanácaot elfogadok.



2018. dec. 11. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs varázsmódszer. Jó tanácsot pedig látatlanban nem lehet felelősség teljesen adni, azt leszámítva, hogy fárasszátok le minden nap jól.

Kutyaiskolát keressetek fel! Ha eddig nem ment a nevelése, egyedül ezután sem fog menni!

2018. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez nekem nem agressziónak tűnik, csak szimpla játék. Kölyök, még durván játszik.

De ti ezt nem fogjátok tudni egyedül megoldani, mert fingotok nincs a kutyákról.

Menjetek kutyaiskolába, mert ha ez tényleg átfordul agresszióba és erőfitogtatásba, az nagyon nem lesz jó.

A fél óra nevetséges idő, ennyitől sokkal több foglalkozást igényelne. Fárasztást és mozgatást.

Gondolom egyáltalán nem sétáltatjátok (majd jönnek a szupi kifogások, hogy húz, ugrál, rágja a pórázt, meg egyebek, egyszóval nem tud sétálni. Viszont szerencsétlen a kertben kicsapva tanuljon meg sétálni? ) , na kéne pedig.

Ott van egy ereje teljében lévő, serdülő kölyök, 101% energiával és tanulásvággyal, aki napi több óra foglalkozást igényelne.

Ehelyett van 20 perc foglalkozás, ami annyiból áll, hogy gondolom te a sírás szélén vagy elkeseredettségedben, a kutyád meg totál nem tudja mit vársz el tőle, mert nem tudsz a kutyák kommunikációjáról egy kukkot sem.

Séta nuku, fárasztás nuku, hozzáértés nuku.

Mit vártál? Komolyan azt hiszed, hogy ez így rendben van?

Meg kellene érteni, hogy a kutyáknak is vannak IGÉNYEIK, nem csak neked. Te mindent elvársz a kutyádtól, de cserébe az ő igényei annyiban vannak kielégítve, hogy napi kaja meg egy kis buksi simi. Gratulálok.


Tanácsot akartál, adok:

Kutyaiskola.

Napi min. 1 óra séta

Lefárasztás, agyilag is (taníts trükköket neki POZITÍV megerősítéssel, jutalomfalattal, adj neki gondolkodtató feladatokat)

Ha harap, vagy ugrál otthagyod, ha lenyugodott kimész hozzá. Megint ugrál, megint otthagyod, lenyugodott visszamész. Ezt a fentebbeiken felül.

Az elején ki- be fogsz járkálni, de ha jókor hagyod ott, akkor hamar meg kellene, hogy értse.

Mikor felugrik és otthagynád, egy határozott nemmel is tudasd vele, hogy helytelen volt a viselkedése.

2018. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya nem hallgat rád, az azért van, mert te csinálsz rosszul valamit. A kutyának nincs magánélete, nincs más dolga, nem akar direkt bosszantani.. neki az a legnagyobb öröm, ha a gazda megdicséri, tehát ha “butaságot” csinál, ami miatt te ideges leszel, ne őt üsd, hanem azon gondolkozz el, hogy miért nem ért téged, te mit csinálsz nem megfelelően, SZÁMÁRA NEM ÉRTHETŐEN.


Az üvöltözés, a türelmetlenség, és az ütés a legrosszabb hibák. Ha valaki elkezd hozzád számodra ismeretlen nyelven beszélni, te nézel értetlenül, az illető elmondja újra meg újra, egyre idegesebb tónusban. egyre hangosabban, majd végül betöri az orrodat, te akkor sem fogod megtanulni az ő nyelvét ettől. Így próbálj hozzáállni a kutyádhoz. Nem ért téged. Ne bántsd, tanulj meg tanítani.

2018. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
https://www.youtube.com/watch?v=gykROUz--wc Hallgattasd vele ezt, csodákat tesz
2018. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Jutalomfalattal motiváld! Ha leül, kap egy falatot, ha hívásra odamegy hozzád, szintén jutalmazod, és dicséret. Ha harapdál, rád ugrik, elfordulsz, és mondod határozottan; NEM!


Veréssel ne is neveld, nem szabad, még ha vessző is! S igen, még játékos, kajla, figyelmetlen. Tanítsd, türelemmel! :)

2018. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
#4 Borzasztó. Még emberi füllel is! Csak jobban fáj a fejem tőle.
2018. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
amit az ötös írt... motiválni kell játékkal vagy kajával, és úgy tanítsd! de rengeteg kutyaneveléssel foglalkozó oldal van a neten, miért nem ott olvasol??? és ne verd a kutyát! légy határozott, dicsérettel lelkesítsd de ne üsd!
2018. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a minél hazsnosabb tanácsokat! Igyekszem többet figyelni rá,kitérnék arra,hogy néztem kutya nevwléssel kapcaolatos videókat,olvasnányokat,és volt olsan,ahol sokazor felütötték,hogy ha a kutyát nem szabad aokáig tanítani egyhuzamban,ezért foglalkozom vele csak félórát ilyen szinten,aztán jön a játszás. Napi 1 órát tudok folyamatosan aztán csak kis időkre kimenni hozzá,mert sajnos tudom,de nekem ia feladatom.

Kutyaiskola nem lehetséges,mert 50 km körzetben egy sincs,és ha kérdeznétwk,igen az istenhátamögött vayunk.

Mindenképp próbálok vele türwlmesebb lenni,több időt szakítani,és lefárasztani köszi még egyszer.

2018. dec. 11. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy azért ugrál, harapdál, hogy figyelj rá. Jól mondták, hogy ha ilyenkor látványosan nem foglalkozol vele, akkor idővel megtanulja, hogy ezzel nem ér célt. Jutalomfalattal, játékkal, szép szóval motiválás szintén jó tipp, te látod, hogy melyik hatásos a kutyátoknál.

Az ugrálás megelőzésére azt is meg lehet próbálni, ha már megy az ül parancs, hogy mielőtt ugrana, előtte leülteted. Ezt nem minden helyzetben lehet eljátszani, de néha bejön.

Hang: számít valamennyit a hangmagasság, erősség, de az sokkal fontosabb, hogy a kutya mennyi határozottságot érez ki belőle.

2018. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!