Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes megpróbálni a nyakörve...

Érdemes megpróbálni a nyakörvet hám helyett, ha egyébként azt az infót kaptam, hogy utálja a kutya?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van pár napja, már felnőtt, az előélete rejtély. Személyválogató egyelőre, de engem egyből elfogadott. A fajtamentők azt mondták, hogy nem szereti a nyakörvet, lehet, hogy láncon volt, rossz emlék, nem tudni, a hámot jobban elviseli, ma viszont valahogy kibújt belőle, mikor szedtem fel a kutyapiszkot, de nem futott el, hagyta, hogy elfogjam. Nyakörvvel állítólag egyszerűbb lenne a nevelés, mindenhol ezt olvasom, de ahonnan befogadtam, ők meg nem tanácsolták. Mit tennétek? Megpróbálnátok ennek ellenére mégis? Abból nem tudna kibújni.
2018. dec. 13. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mivel szeretnéd a következőkben sétáltatni, de nem árt, ha a hám és a nyakörv sem idegen. Jól beállított nyakörvből pedig nem tud kibújni.

Jó lenne tudni, hogy mindenfajta nyakörv ellen tiltakozik, vagy a csak a nehezebbek ellen, vagy ha csak nyakörvvel szabadon van, arra mit reagál.

Vannak praktikák, mivel lehet egy nyakörvhöz még egy azt utáló kuttyot is hozzászoktatni, de érdemes lenne a fentebbieket tudni hozzá.

2018. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudok részleteket. Egy kísérletet tettem, mit csinál, ha csak rajta van egy nyakörv, ami most van nekem, az egy műbőr nyakörv, nem tiltakozott, nem próbálta leszedni, de pórázt nem tettem rá.
2018. dec. 13. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor esélyes, jogy nem a nyakörvvel van baja, hanem a póraz+nyakörves sétákkal. Lehet hogy rángatták vele, vagy lánc. Ezt is lehet orvosolni, mégpedig úgy, ahogyan a kölykökt szoktatod hozzá. Sétáltatod hámmal, de először rövid, majd fokozatosan hosszabb időre nyakörvvel, csalogatod magad felé, de ehhez kell egy kényelmes nyakörv és egy könnyű póráz, akár egy szalagos flexi is jó. És soksok jutalomfalat.


Ez a módszer nálam bevált, de előbb egyeztess erről egy kutyakiképzővel, ert nem biztos, hogy a nektek jó!

2018. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam ma este a nyakörv-hám kombinációt, elviselte, úgyhogy ezt megtartom egyelőre. Párszor megrázta magát, de az lehetett a hódara miatt is, ami a séta közben esett.
2018. dec. 13. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nagy eséllyel nem a nyakörvvel van baja. Hanem a pórázon nyakörvvel sétáltatással.
2018. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!