Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szájkosarat ajánlotok?...

Milyen szájkosarat ajánlotok? Fém, műanyag stb, illetve milyen márka

Figyelt kérdés
2 éves doberman

2018. dec. 14. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Semmilyet. A szájkosár egy ostoba, állatkínzással felérő eszköz. Más országokban teljesen ismeretlen. Mondjuk az a bunkó állattartás is, amit nálunk művelnek. Ausztriában, Csehországban simán beviheted mindenhová a kutyádat, pl. plázákba, üzletekbe, mert tudják, hogy sem megharapni nem fog senkit, sem összexarni a padlót. Persze amilyen a magyar állattartási kultúra, ilyesmiről nálunk álmodni sem lehet.


Dobinak bőven elég, ha egy laza vászon "pofacsomagolót" veszel. Márkák itt nincsenek, bemész a boltba, és kiválasztasz egyet.

2018. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Ez a kutyád természetétől és az életviteletektől is függ. A szövet "szájkosár" előnye, hogy kis helyen is elfér és nem nyomja a kutya pofáját, viszont jobban melegít és elöl nyitott. Műanyag: jobban szellőzik, de sok helyet foglal és valószínűleg kényelmetlenebb is, mert merev. Fém: ilyenem még nem volt, de nehezebb és strapabíróbb, mint a műanyag és állítólag nagyobbat is tud vele ütni.

Ha az a célod, hogy harapást akadályozz meg vele, vagy hogy felnyalja a retket a vonat padlójáról, akkor szerintem műanyag vagy fém, ha viszont csak az előírások miatt kell, mert alakulhat úgy, hogy buszoztok, akkor a szövet könnyen elrakható és előkapható.

2018. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1: te beteg vagy. ezt kezeltetned kell.

2: tömegközlekedéshez lenne szükség rá, haltit nem szeretnék. egyrészt azért, mert nem minősül szájkosárnak, másrészt így is beszólogatnak mindenféle barmok ha sétáltatom a kutyát, nem hiszem hogy egy haltival majd legalább elhallgattatom őket Í(bár sejtésem szerint sose hagyják abba) harmadrészt ha valaki bäszogatja a kutyát, az meg odakap, nem védi meg.

De köszönöm az értelmes választ

2018. dec. 14. 23:58
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként pont Ausztriában olyan r¤hadéok hogy fajta diszkriminációs szabályokat, törvényeket hoznak, szóval szerintem felesleges ajnározni őket
2018. dec. 15. 00:01
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Ausztriát nem ismerem, csak láttam, hogy ott is mindenhová bemehetnek a kutyások. Prágában éltem fél évet, ott nagyon kutyás mindenki. Berlinben is.
2018. dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
1# ha nem tudsz normalisan irni akkor ne pofazz. Miert lenne allatkinzas te idiota? Attol eszik es iszik rendesen mert a gazdaja nem 24 orara rakja ra, de ha kimegy az utcara egy nagytestu kutyaval akkor kotelezo a szajkosar, engem mar buntettek meg mert a fel eves (novesben levo) nemetjuhaszomon nem volt szajkosar. Ha netan valakit megkap akkor a gazdajat veszik elo. Eszleny...
2018. dec. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy sok a hülye gazdi, aki cseszik a kutya nevelésére (sokadik kutyával is, aki felelős állattartó, az első kutyásként is neveli a kutyáját). Meg van, ahol előírás, és sokba kerül, ha pont ellenőriznek.

Kérdező, ha nem indokolt a fém, akkor a textil is jó, nekem most valami textil béléses műbőr van, de még szoktatni kell a kutyát, korábban valószínűleg sose viselt, és már felnőtt, mentett kutyám van, de próbálok keresni textilt is, hátha csak ez kényelmetlen neki. Nekünk is közlekedés miatt kell.

2018. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szövet szájkosár alatt nem a haltit értettem, hanem aminél tulajdonképpen szövetből van az a rész, ami alapból fémből vagy műanyagból lenne. Ha rákeresel, hogy textil szájkosár, akkor a képek között egy csomó ilyen van. Ha megfelelő méretűt választasz, akkor az odakapást megakadályozza, viszont komoly bunyó esetén nem hiszem, hogy tartós. Én arra használom, hogy a buszon szabályosan utazzunk, eddig még senki sem szólt miatta. A kisebbik kutyámnál jól jött, hogy a hátránya egyben előny is lehet, mert elöl nyitott, szóval tudná nyalni a retket a padlóról, de szoktatáskor oda dugtam be a jutalomfalatot és így könnyebben rá lehetett adni és buszra szálláskor is tudtam étellel motiválni.

Az viszont kétségtelen, hogy a fém- vagy műanyag szájkosár komolyabban néz ki, viszont ott egyből jöttek az okosak, hogy azért van rajta, mert harapós. Mondtam nekik, hogy harapósságtól függetlenül ez a szabály. Vonaton egyébként többször mondták a jegyvizsgálók, hogy vegyem le nyugodtan róla.

2018. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen van. Bevált, strapabíró
2018. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs csak a a link maradt le :D

Szóval ez nekem bevált, megbízható

[link]


(#9)

2018. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!