Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojéddel terelni lehet...

Szamojéddel terelni lehet valahol az országban?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni majd a kutyámmal a terelést. A szamik eredetileg tereltek is, ezért is az ötlet, hogy kipróbálnánk. Akik terelnek a kutyusaikkal, mesélnétek róla? Milyen kutyussal mentek, hogyan zajlik ez és mennyire élvezetes? Hány hónapos kortól jártok? Van itt, aki szamojéddel terel?

2018. dec. 17. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, tereltek velük úgy 3-400 éve. Már nincs meg benne az ösztön.
2018. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. :)

Vasadon van lehetőség különböző fajták kipróbálására is. :) Hallottam olyat, hogy vizsla terelt náluk. :)

2018. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én írtam egy másik kérdésnél, hogy Vasadon vizslával is kipróbálták a terelést. Ismerősömék, saját szememmel láttam. :) Nekem skót juhászom van, először kicsivel több, mint 5 hónaposan voltunk nálunk kipróbálni a terelést. Sajnos nem tudtunk rendszeresen menni, és azóta se sokszor voltunk.

Először egy pár birkából álló csoporthoz odamentek a kutyussal, és attól függően, hogy a kutya hogyan reagál, jön a többi. Van, amelyiket biztatni kell, van, amelyik rögtön rákattan a barikra, és a későbbiekben inkább visszafogni kell majd. A vasadi herding center tulajdonosai ebben segítenek, ott van valamelyikük bent a barikkal, és mondja, hogy mit csinálj. Van, hogy segítő kutyát is beengednek, az enyém mellé például beengedték már az anyját, aki terelő munkavizsgás. ha a kutyus élvezi, akkor a gazdi is élvezi. :)

Azt nem tudom, hogy a vizslával hány alkalommal voltak, mire a kutya elkezdett valami tereléshez hasonlót produkálni, de mindenesetre határozottan szereti a barikat, és a gazdija úgy gondolta, jó szórakozás neki, ezért jártak akkoriban. Kipróbálni mindenképpen érdemes, és szerintem amikor a kutyának már rendben vannak az oltásai, sétál az utcán, pórázon viszonylag tud közlekedni, akkor olyan 5 hónapos kor körül már lehet. Fél éves kortól számít hivatalosnak, ha terelési ösztönpróbán részt vesz, szóval semmiképpen nem kell sokáig várni.

Telefonon célszerű megbeszélni az időpontot, ha jól emlékszem, olyan kétezer körül volt egy óra kutyánként, mikor legutóbb mentünk, azóta lehet kicsit több.

2018. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Mindenképpen felveszem majd velük a kapcsolatot, nagyon várom, hogy kipróbálhassuk, egy próbát mindenképp megér :)
2018. dec. 17. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Szarvas tanyán (Portelek) szoktak terelni szamikkal, sőt, szerveztek már oda fajtatalálkozót is. Sőt, nem egy szamival ösztönpróbáztak is ott.
2018. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! :)
2018. dec. 18. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!