Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő vágja kérésre a...

A tenyésztő vágja kérésre a kutyák fülét?

Figyelt kérdés

A tiger tatoos kennelről van szó,azért szeretném vágatni a fülét majd hogy ne álljon neki fel, a tenyésztő megtudnáoldani?

Tudom hogy"TILTVA"van de a Facebook csoportokban,a kennel képek között is láttam olyan kutyákat amiknek a fülevágva van,



2018. dec. 17. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Hivatalosan csak állatdoki, de ha kell a szaporító is összeszabdalja neked.
2018. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Mivel ehhez altatni kell, állatorvos vágja, de ezt kérésre intézi a tenyésztő általában (persze te fizeted).
2018. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem a tenyésztő hanem állatorvos. Kb az összes állatorvos elvállalja. Bár szerintem érdemes nem úgy indítani a beszélgetést hogy vágható-e a fül.


Én is így kértem anno az amstaffom, nekem 60 ezret kellet pluszban fizetnem. Igaz, én Szlovákiából vettem. Itthon nem tudom hogy alakul ennek az ára.


Szerintem nincs is, vagy csak kevés olyan tenyésztő van, ahol a fül vágása probléma lenne. A lényeg hogy még 2-3 hónapos kora között kell vágni, szóval egy 6 hónapos kutyának már hiába kérnéd

2018. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem szebbek így. El tudja intézni, hacsaknem ilyen nagyon elvetemült kanapéállatvédő.
2018. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Válaszolók az megvan, hogy bűncselekménynek minősül, ergó alig van olyan allatorvos aki megcsinálja. Hülye lenne emiatt kockáztatni a diplomáját. De persze vannak hülyék, nyilvan lehet találni olyat aki megcsinálja de 10ből 8 doki elküld a fszba.
2018. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Így is van! A kutyák csonkítása szerencsére bűncselekmény, ezért nem fogják neked vágni a fülét. Miért is szeretnéd egyébként?
2018. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

5: ez nem így van. 10 ből 9 doki elvállalja. nem kéne álmokat kergetni meg nem kéne minden szart túlreagálni.


Azokba kössetek bele, akik agyonszaporítják/kínozzák/felhizlalják/csont soványra "etetik"/nem foglalkoznak/elhanyagolják/utcára teszik kutyáikat, ne azokba akik a fülgyulladást előzik meg

2018. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Magadat pontozd le, ne azt, aki ismeri a jogszabályt!


Idézet:

"Beavatkozás az állaton


10. §

(1) Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint kutya esetében a tenyésztési hatóság által elismert tenyésztő szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi előírások kialakítását biztosító sebészeti beavatkozás (fül-, illetve farok korrekció) kivételével - nem végezhető."

2018. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

8.-nak.


Ezt senki nem ellenőrzi, ha mégis, az állatorvos simán bekamuzza, hogy sérült volt a fül, ezért korrigálta. Ennyike!

2018. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Oké, hogy senki nem ellenőrzi. De egyre több állatorvos ítéli el a dolgot és tesz bejelentést a kamara felé. Ha lesz bizonyíték akkor pedig megy a feljelentés.

Egészségügyi okoból nyilván el lehet végezni a beavatkozást, de annak is kéne, hogy legyen elődokumentációja. Az igaz, hogy nem kap érte büntetést, de kinézik a szakmából és ez bőven elég.

2018. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!