Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mennyi idejébe került...

Kinek mennyi idejébe került kutyapelenkáról átszoktatni a szabadba a kutyáját?

Figyelt kérdés

Meg csak 2 hete hogy kivisszük sétálni, de még most sem hajlandó elvégezni odakint a dolgát. Ehelyett megvárja míg hazaérünk és ott ürít a kutyapelenkára.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mivel ösztönözhetném hogy kint akarja elvégezni a dolgokat?


17 hetes Bichon Frisé


2018. dec. 18. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Ott szúrod el, hogy tudja, hogy fel fogod vinni és ott pelust kap.


Nálunk 1 hét +/- 1 nap volt.

Tél volt. Felvettem a tollkabátot, melegítőt a zsebbe, és amíg nem kábelezett, addig lent voltunk. Első 2-3 nap átfagyott, de utána már rájött, hogy jobb ha gyorsan kitolja. Ne legyél a kutya csicskája!

2018. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Elsőnek igaza van, plusz tanács: dobd is ki a pelenkát! Eleve jobb lett volna rá sem szoktatni.
2018. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Vigyétek magatokkal a pelenkát, és tedd le kint. Bent meg kerüljön egyre közelebb az ajtóhoz, majd kerüljön ajtón kívülre, azaz tűnjön el. Így össze fogja kötni, hogy a pelenka kint, akkor neki is kint kell. Idővel pedig elhagyható lesz a pelenka fokozatosan.
2018. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Nekem kutyapelenkára nem sikerült rászoktatni:)
2018. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt kutyapelenka, 2 hét alatt lett szobatiszta a kutyám.
2018. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kukába a pelenkával.

Egyik kutyámat kb. 3 hónapos korában mentettem egy putriból, ahol maga alá ürített akkor, amikor kellett neki (ketrecben tartotta a mocsadék előző"gazdája"). 2 hónap alatt szobatiszta lett, soha nem használtam pelenkát. Nem vártam a sétával meg az oltásokkal, vittem le a naggyal együtt. Először a kicsi, ágy melletti szőnyeget használta kakilásra, de szép lassan megtanulta, hogy ahol él, oda nem piszkít. :)

Minden étkezés előtt és minden nagyobb szunyókálás után vittem is le, mert ahogy magához tért, már kereste a helyet az ürítésre.

A kutyák agya 5-6 hónapos korukban érik neg arra, hogy felfogják a szobatisztaságot és annak mikéntjét. Nem egyszerű, főleg ha már a 4. kupacot pucolod fel, és a sokadik pisifoltba lépsz bele...

Sajnos a pelenka hátráltatja az egész tanulást, megcsavarnám a fejét annak, aki kitalálta.

2018. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!