Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a kiskutyákat miért nem szocializálják rendesen? ( természetesen tisztelet a kivételnek)

Kutyás környékén lakok, van nekem is egy kisméretű kutyusom, egy Sheltie, nekem ő a mindenem, és imádom nevelni, tanítani, játszani vele, és tudom hogy imád játszani minden kutyussal. Persze az idős kutyusok nem tudnak vele már úgy játszani, de rengeteg olyan kölyök - fiatal kutyus van errefelé, akit még pórázon sem engednek játszani, vagy egyáltalán ismerkedni. Úgy veszem észre hogy a fele legalább agresszív is, pedig van aki egykorú az enyémmel (6-hónapos).

Volt olyan, hogy az én kutyámat megtámadta egy nála kicsit kisebb kutya pórázon, (az én kutyám is pórázon volt épp) és még én voltam lecseszve hogy miért nem tudom őket kikerülni...:D

Most természetesen nem az én kutyámat akarom magasztalni, csak nem értem azt, hogy miért ilyen agresszívak errefelé a kutyák, vagy éppen miért nem szabad egy egyébként játékos kutyussal játszania az én kutyámnak,ha az a kutya épp nem beteg, vagy nem tüzel.


Persze azért itt is vannak kivételek, és van pár állandó játszótársa a kutyámnak, meg járunk oviba- most már lassan suliba is.



2018. dec. 18. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Amik hirtelenjében eszembe jutottak:

- Nem szeretnének pórázon kutyát ismertetni. Részben jogos, tényleg nagyobb az esélye a balhénak, mint két szabadon lévő kutyánál.

- Egyáltalán nem szeretnék, hogy a kutyájuk más kutyákkal játsszon, hátha így keményebb lesz. Nem túl okos érv.

- Viselkedési problémás az adott kutya és a gazdája igyekszik minden potenciálisan problémás helyzetet kerülni. Felénk van pár ilyen.

- Valaki elterjesztette rólatok, hogy a kiskutyád egy vérengző fenevad. :) Ha nagy lenne és fekete, akkor nem is kellene terjeszteni, a kiskutyások fele reflexből felvenné a kutyáját, nálunk legalábbis.

- Félreértik a kutyád viselkedését vagy te érted félre őket. Az enyémmel fordult már elő ilyen, volt, hogy a kutyaiskolás oktató világosította fel a másik gazdát, hogy az, amit lát, nem agresszió.

Az már többször felvetődött bennem, hogy ha a kutyát kiskorától szocializálni kell, nincs a közelben olyan hely, ahol szabadon lehet engedni, de pórázon nem ismertetünk kutyákat, akkor hogy találkozzon mégis más kutyákkal? A kérdés elméleti, én pórázon ismertettem, már ha volt kivel, mert ahogy bejön a hideg, úgy találkozunk egyre kevesebb kutyával. :(

2018. dec. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!