Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Várandosság és kutyatartás?

Várandosság és kutyatartás?

Figyelt kérdés

8. Hónapos kismama vagyok, van egy bichon jellegű kutyusunk. Várandósság előre haladtával egyre kevesebb türelmem van a kutyushoz. (macerásak a séták vele)

Úgy érzem nem tudok ez ellen tenni. Nem tudom mi okból alakulhatott ez ki. Járt valaki hasonló cipőben?


Jól jönne egy-két tanács vagy megnyugtató válasz, hogy ez a terhességgel együtt elmúk. (remélem ☹️)

Különben nehéz lesz így az együtt élés. Mivel egy lakásban élünk vele. Napközben nekem kell levinnem sétálni, majd az új szülött mellett is, amit egyenlőre nem tudom hogy oldom meg. Úgyhogy mindenképp szeretnék ezen változtatni, de eddig nem sikerült csak rosszabb lett a helyzet. ☹️ Csak nyűgnek érzem.


Köszi előre is.


2018. dec. 19. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha megszületik a baba, akkor ez hatványozódni fog. Most gondolj bele, hogy előbb a gyereket is felöltöztetni, aki esetleg alszik, vagy éppen éhes, hogy a kutyát le tudd vinni a gyerekkel együtt...

Az lesz csak igazán macerás. Pláne, ha valami hülye időjárás is van éppen, mondjuk szakad az eső.

Nincs segítséged?

2018. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül szabadulnak meg sokan a háziállatuktól a gyerek születése előtt vagy után.

Ugyanakkor én úgy gondolom, hogy okkal vállaltál kutyát, igenis az a normális, ha ugyanúgy gondoskodsz róla, mint eddig.

Nyilván a gyerek miatt háttérbe szorul, de ő attól még családtag szerintem, én kitartanék mellette .

Ha nincs más megoldás, akkor valakit megkérni,hogy segítsen be a sétáltatlásban. Akár kamaszokat is, kis pénzért biztosan örömmel megsétáltatják neked.

2018. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg szétnézni az ismeretségi körödben, hátha van általános iskolás gyerek, aki 2-300 forintért levihetné sétálni suli után. Esetleg a házban egy nyugdíjas akinek szintén van kutyája :)
2018. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda, ha ilyen állapotban és időben nehezebben viseled a kutyával járó kötelezettséget. Ha megszületik a baba, az elején sajnos valószínűleg még nehezebb lesz. Ha jól beáll a baba napi ritmusa és olyan a lakásotok, hogy könnyen és gyorsan le tudod vinni a kutyát, akkor az EÜ sétákat esetleg baba nélkül, bébiőrrel is megkockáztathatod. A testvérem legalábbis úgy csinálta, hogy ha máshol volt, mint a babája (pl. kert és szoba), akkor hurcolta magával a bébiőr hangszórós egységét, hogy hallja, ha sír. Általában jól meg tudta jósolni, hogy mikor lesz nyugodtabb időszak és akkor csinálta ezt.

Sétáltatáshoz nincs valaki a környezetedben, aki tudna segíteni? Valaki mondta a szomszéd gyereket, de ha másnak is van kutyája a házban, vele is lehet beszélni, hogy le tudja-e vinni a sajátjával együtt a tiéteket.

Sok sikert!

2018. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos hamarosan ő is a "megszabadultunk tőle, mert gyerek mellett nincs rá idő" kutyák táborába kerül....a kutya eddig gyerekpótlék volt, most lesz gyerek, a kutyára már nem lesz szükség. Te meg majd azzal nyugtatod magad,hogy jobb lesz így neki. De igazából neked lesz jobb nélküle.
2018. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem szeretnék megválni tőle!

Sőt mindig valamilyen szinten eliteltem azt aki elajándékozza valamilyen okból.

Épp ezért remélem változik a helyzet. És próbálok változtatni.

Nem gondoltam, hogy én is egy leszek azok közül akiknél baba mellett nyűg lesz a kis kedvenc. ☹️ És most mégis nagyon rossz irányt vett ez az egész.

És sajnos ebben ez is közrejátszik, hogy nagyon rossz helyen lakunk.(belváros, 3. Emelet,lift nélkül) félek, hogy fogom megoldani a sétákat. Sajnos senki nincs a közelben aki segíteni tudna.

Valószínű az utolsó reményem a költözés lesz.

2018. dec. 19. 10:59
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba megszületik, próbáld ki a hordozást 🙂 újszülött kortól hordozhatoak, akar rögtön háton is, ha bátor vagy. Nem kell babakocsit cipelned a lépcsőkön, előre kötöd a babát csak egy plusz réteg ruhában (nem kell overall), szerzel egy nagyobb kabátot amibe mindketten elfértek és már indulhattok is 🙂 egy nagyon jó oldal a hordozashoz:

[link]

Itt is vannak videók, képek de youtuberol is megtanulható. Vagy hordozasi tanácsadót is lehet házhoz hívni 🙂

2018. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek apja nem segít be a kutyával? Mondjuk hogy amikor csak tudja ő viszi sétálni?
2018. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki a lépcsőházba röviden a sztorit. Tudod hány kislány van aki imádja szereti őket, de nem engedik meg a szülei, hogy kutyája legyen. Szerintem örömmel viszik sétálni/játszani.
2018. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás oldalakon pl. facebookon is próbálhatsz keresni sétáltatót a környékről, aki vállalná.
2018. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!