Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyukám hogy a...

Hogy vegyem rá anyukám hogy a kutyám bent lakhasson?

Figyelt kérdés
Vasárnap Apukám haza hozott egy 5 hónapos is bulldogot. Már nagyon nagyon rég óta ilyen kutyát szerettem volna. Nagyon sok videót néztem róla stb. Még most ha jól tudom ilyenkor könnyen rá lehez szokatni őket a szobatistaságra. Egyenlőre egy másik épületben van, nem a házban (abban az épületben nincs hideg.) Ugye én is és a testvéreim is iskolába járunk szüleim dolgoznak szóval napközben nem nagyon vagyunk itthon csak anyukám szokott haza jönni kb. 1 órára (valamikor többre) egyenlőre jól érzi magát abban az épületben van neki bent játék stb. Ki se szeretne onann jönni néha. De amikor elmegyünk tőle akkor mindig elkezd szomorkodni. A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám rávenni leginkább anyukámat arra hogy bejöhessen a házba? (Apa megengedi csak anya nem) illetve mennyire nehéz őket úgy általánosságban szobatistaságra szoktatni?

2018. dec. 19. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát fontos volna kutyaiskolába vinni, mert különben nem tudsz neki parancsolni a házban, hova mehet és hova nem. Pl. ha nem akarod, hogy az ágyadba menjen, akkor ahhoz érteni kell az ő nyelvén.:)

Szerintem ha szófogadó lesz a kutyus, akkor megengedi anyukád is.

2018. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

A bulldogok társasági kutyák. Ha ezt sem tudjátok megadni neki, minek kellett kutya? Gondolom pláne szaporítós, nem törzskönyves egyed...

A szobatisztaság témakörben millió kérdés van. Nézz utána. Persze még a kutya előtt kellett volna ennek utána olvasnod. Többek közt ezért sem kellene gyereknek kutyát adni.

2018. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van. Van törzskönyve is. Tudom hogy a kutya előtt kellett volna ezeket a dolgokat megcsinálni. Hosszú történet hogy hogyan került hozzánk...
2018. dec. 19. 22:56
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg tenyésztő ad sufniba kutyát..
2018. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem sufniba adta nem tudom honann veszed.
2018. dec. 19. 23:02
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk onnan veszi, hogy egy normális tenyésztő megkérdezi, hogy hol fogod tartani a kutyát. Amint közlöd, hogy nem veletek a lakásban, hanem a sufniban, vagy akármilyen másik épületben, akkor úgy dob ki titeket a házából, hogy a lábatok nem éri a földet.
2018. dec. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha ott jó az idő, akkor költözz oda te a kutyához.
2018. dec. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan az állatorvosotok, hogy belemegy ilyenbe, akkor kérd meg, hogy legközelebb, ha nála jártok, említse meg édesanyádnak, hogy a bulldog társasági kutya (ma már leginkább) és kérdezzen rá, hogy eleget van-e a családdal, mert az milyen fontos egy ilyen kutyának ;).

Ami nem csak ezzel kapcsolatban segíthet: ha sokat foglalkozol a kutyával, tanítod, ha olyan korú vagy és van a közelben, akkor suliba viszed. Mert a fáradt kutya, jó kutya és minél kevesebb bosszúság éri anyukádat vele kapcsolatban, annál könnyebb lesz szerintem rábeszélni. Főleg, mert kölyök és kamasz korban sok disznóságot tudnak csinálni.

2018. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne szegje kedved, de általánosságban elmondható, hogy a bulldogot nem egyszerű szobatisztaságra szoktatni.


Anyukádnál meg max az ész érvek, meg az ígéretek jöhetnek szóba.


Tényleg társasági kutyák, nem arra valóak, hogy az ember nélkül töltsék az időt. Nagyon igénylik.


Viszont kölyök, rág, bepisil, bekakil, felmászik, tönkretesz, nem érdekli, szóval ígérd be hogy mindent de mindent megcsinálsz ha valamit elbaltázik a kutya.


Nagyon drukkolok hogy sikerüljön, mert tényleg nem ilyen életre valóak, hogy egy hátsó épületben éljenek.

2018. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom őket. Majd karácsonyfa díszités közbe megmondom neki hogy hadd hozzam be legalább egy kicsit.
2018. dec. 20. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!