Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mindig ezt csinálják,...

A kutyák mindig ezt csinálják, ha valaki főz (akár otthon, akár a szomszéd, amit éreznek)?

Figyelt kérdés

Szóval a kutyusom (nemrég került hozzám, nem volt kutyám korábban), ha érzi a fővő/sülő étel szagát, akkor az alábbi reakciók valamelyikét tapasztalom nála:

- van, amire fúj, prüszköl

- van, amire nagyokat nyel és elkezd mindent nyalogatni maga körül


2018. dec. 20. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ez egyedi reakció.
2018. dec. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő mentett kutya, visszavezethető az ok az előéletére? Találták, de nem tudjuk, korábban milyen körülmények között élt, hogy bántak vele, mennyit kóborolt.
2018. dec. 20. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Visszavezethető. Nyilván még nem felejtette el ha éhezett.
2018. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most képes lenne egész nap enni, ha hagynám, mint egy porszívó, csak akkor meg elhízna.
2018. dec. 20. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősöm kutyája, aki rendszeresen kap kóstolót (köszönöm, én nem kèrek kioktatást az ő táplálási módszerük miatt) ő is hasonlóan viselkedik. Lehet ő is règebben házikoszton volt ezért szeret kuktáskodni :)

Az én kutyusom egyedül a sütőhöz vonzódik, de őt ott nem a kaja, inkább a tükörképe és a kiáramló meleg érdekli.

2018. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk az a szabály, hogy a konyha a gazdié (pici konyha, nagyon láb alatt lenne amúgy is), nem is jön be a kutyus, megvár az ajtóban, de odáig eljön, és néz, de tudja, hogy nem jöhet be. De ha érez valami szagot, arra reagál. Ezt a fújást, prüszkölést inkább a szomszédoktól kiáramló ételszagra szoktam tapasztalni nála, bizonyos ételeknél, mint hogyha azok nem tetszenének neki. Én ma reggel rántott halrudakat sütöttem ki, az sem egy szagtalan étel, arra meg ez a nyelés, meg nyalogatás volt a reakciója.

Lejmolás nincs, van neki saját kajája.

2018. dec. 20. 11:10
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem egyedi. Az én kutyám is megérzi, ha valami jó illat van. Főleg akkor jön oda, ha húst vágok (érzi a nyers hús szagát) vagy sárgarépát. Ez utóbbi elég fura, de mindig megérzi, ha azt hámozok :D

A kutyáknak amúgyis sokkal fejlettebb szaglásuk van az embereknél, pedig egy jó illat mellett egy ember sem megy el csak úgy :)

2018. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyémek bejöhetnek a konyhába, nagy konyhánk van,és ott van a táljuk is. Főzés érdekelni szokta, de csak amíg a tepsibe illetve fazékba kerülnek a cuccok. Például a levesbe vágott répa nagyon érdekli, egy kis kockát mindig szokott kapni. A másik a konyharuha. Hiába a megmosott kezemet törlöm bele ő megszaglássza, ha olyan akkor megnyalogatja (ezt általában tiltani szoktam). Azért írtam többesszámba, mert ketten vannak, de csak az egyik csinálja. Aki csinálja talált kutyus, igaz kiskorábam találtuk, de éhezett előtte. Azóta is porszívózik. Mivel panelban lakunk, így iszonyatosan nehéz volt megtanítani, hogy lent az utcán semmit nem ehet fel.

Minden kutyusnak megvan a maga szokása. A másik kutya pl "szerelni" szeret. Ha a párom szerel valamit ő azonnal ott terem,és nézi.

2018. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!