Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely közepes, nagytestű...

Mely közepes, nagytestű kutyák vannak el legjobban panel lakásban, ha ügyelnek a lemozgatásukra?

Figyelt kérdés
2018. dec. 20. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kutyával futó ismerősök, akik panelben élnek és teljes munkaidőben dolgoznak, mondták a vizslát, a border colliet, a közép és nagy spitzeket, de menhelyi keverékek között is lehet megfelelőt találni. Fajtamentőknél is érdemes érdeklődni. Németjuhászt kifejezetten nem ajánlották.
2018. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a retrivereket mondták még.
2018. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Bordert meg ne próbáld, hacsak nem tudod extrém lemozgatni ÉS agyban is lefárasztani nap mint nap. Különben szétszedi a lakást, míg egyedül lesz.

Kicsit írhatnál bővebben a lemozgatás milyenségéről, mennyiségéről, amit biztosítani tudnátok a kutyának, azon sok múlhat.

2018. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező írta a lemozgatást, azért írtam a bordert, szóval ha biztosítja számára, akkor a kutyus remekül elvan otthon. Nekem egy border keverékem van, mozgunk, tanulunk, készülünk később agilityre, magától indul haza, ha elfárad és elege van a sétából, aztán alszik, pihen, rágcsálja a rágócsontját, szobatiszta. Nem panaszkodnak rá a szomszédok, pedig laknak körülöttem, és vannak, akik napközben otthon vannak.
2018. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Boxer, vizsla, dobermann stb. A rövid szőr miatt amúgyis szeretik a szobameleget. Ok, ezek mozgasigenyesek, de ha azt megoldod jó "szobakutyák". Csaladcentrikusak is.
2018. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően kb mindegyik a nagyon erősen munkakutyákon, óriástestű kutyákon (bár ez függ a lakás méretétől. van 30 m2-es meg 85m2-es panel is ugyebár) és a pásztorkutyákon kívül.


Nem tudom mennyi tapasztalatod van, mielőtt kutyát vállalsz alaposan olvass el mindent a fajtáról. Ne kockáztass! Ha nem ajánlják kezdő kutyásnak az adott fajtát, és te kezdő vagy, mondj le róla. Ne légy felelőtlen.

Az sem mindegy, mennyi az a nagy mennyiségű fizikai-szellemi fárasztás. pl. Egy angol cocker spániel ilyen szempontból sokkal könnyebb, mint egy angol pointer.


Vizslák, border collie, argentin dog, amerikai staffordshire terrier, bull terrier, staffordshire bull terrier, spánielek, retriverek, szetterek, boxer, afrikai oroszlánkutya, kopók, beagle, dobermann, angol pointer

2018. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Van egy lány a környéken akinek 2 border collieja és egy Shetlandi juhászkutyája van...

Ők elég sokat sétálnak, de még Ők is elvannak lakásban állitólag.


Én 82 négyzetméteres lakásban élek a 2 nővéremmel.

Valaki szinte mindig van itthon és a nap különböző időszakaiban van 1-2 órás szabadidőnk minimum (mármint ez kifejezette kutyára).

Szóval nem lenne probléma akár napi 3 nagyobb séta sem az eü. séták mellett.

Illetve én kifejezetten szeretnék vele biciklizni is, de azért ha történetesen végül a legszimpibb fajta ezt jellemzően nem preferálja, akkor az sem baj.

És kifejezetten fajtatiszta kutyát szeretnék, nekem nagyon fontos hogy legyenek szűrései, hosszú időre visszamenőleg.

Második kutya lesz, de sokkal tudatosabban és felelőségteljesebben szeretném az újat majd kiválasztani és tartani mint az előzőt, aki sajnos daganatos betegségben 3 esztendősen elhunnyt. Ő egy keverék volt. Kistestű, kis mozgásigénnyel...


Van egy fogadott szobacicánk is, nem sok vizet zavar, meg tudom, hogy bármelyik kutyát hozzá lehet szoktatni a macskához, de azért panel lakásban talán ez egy fokkal fontosabb tényező mint kertesházban...


Külsőre a doberman nagyon tetszik, de nem igazán szeretnék egy ekkora tapasztalatot igénylő fajtát.

2018. dec. 20. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az agarak igazi kanapékutyák, ha le vannak mozgatva egész nap csak fekszenek.
2018. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a fajtatisztához és a szűrésekhez, akkor kizárólag tenyésztőt keress, de az nem lesz olcsó, gondolom, erre is felkészültél. Viszont még így is ajánlom a fajtamentőket, mert náluk is lehet fajtatisztát találni, akár alapos szűrésekkel is, és egy befogadott kutyus nagyon hálás tud lenni. Nemrég pont hallottam egy esetet, ahol azért keresnek gazdit a kutyának, mert az eddigi gazdija meghalt, a rokonok meg nem tudják befogadni a kutyust, a házat eladják. Ilyen is van, nem csak azért lehet egy már nem kölyök gazdikereső, mert rosszul bántak vele, hanem ilyenekért is. És az élet kiszámíthatatlan, egy fiatalt is érhet olyan baleset, ami elviszi, akármilyen jól bánik az állataival.
2018. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nagyon fontos. Ivartalaníts!
2018. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!