Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hótól kisebesedő talpak?

Hótól kisebesedő talpak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Sosem volt olyan kutyám akinek érzékeny lenne a talpa a hidegre/hóra, azonban a legújabb tavaszi mentvény úgy néz ki nem annyira bírja. Illetve nem fáj neki egyáltalán, egész nap rohangál a hóban, viszont úgy látom a talpán meg van kopva a felső réteg, illetve olyan mintha be is lenne kicsit pirosodva. Sózott utakon nem járunk, így nem az lehet a ludas hanem maga a hideg, mit lehet ilyenkor tenni? Vazelin jó lehet rá? A kutyacipőt három perc alatt szedné le magáról ebben biztos vagyok. :D Mik a tapasztalatok ilyen érzékenyebb lábú blökikkel?

Köszönöm!



2018. dec. 20. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok benne nagy szakértő, mert az eddigi kutyánknak nem okozott gondot a sima hó.

CSAK azért írok, hogy éjjelre kend be neki jó vastagon, de ha rajta van a tappancsán az olaj, vagy krém, ki ne vidd a hóba, mert olyankor felpuhul, és még jobban kipirosodik, esetleg fel is repedhet.

Csak egy tippet írtam, mert aki tényleg volt ilyen helyzetben, lehet, hogy jobban tudja, mi a hóban a teendő a kutya mancsaival.

2018. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Használok vazelint is de van direkt mancsáplom illetve tavaly rendeltem egy ilyet: [link]

Az enyémnek nem érzékenyrá de beszoktam kenni ( ne túl gyakran nehogy nagyon felpuhuljon a mancs), úgy tudom a sheavaj is jó mancsápoló.

2018. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt kiviszed, szarvasfaggyúval kend át. nem kell túl vastagon.

A kutyacipőnél pedig egyszerűen nem engeded, hogy leszedje. Ez is beletartozik a nevelésbe.

2018. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Éjszaka benn alszik az előszobában, reggel megy ki, én azonban nem vagyok itthon egész nap hogy figyeljen le eszi-e a cipőt. Másik kutyámnak van cipője mert gyakrabban megyünk olyan helyre ahol sózva van az út, addig nem is piszkálja, de amúgy nem tűrné meg magán mondjuk napi 6-8 órát.

2018. dec. 20. 23:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Kék Lukács kenőcs, vagy Neogranormon/Sudocrem. Estére kend be, amikor már nem megy ki. Mindhárom hámképző. Csak arra figyelj, hogy amíg nem szívódik be a bőrébe, addig lehetőség szerint ne nyalogassa a tappancsait.
2018. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!