Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutyával mi a...

Neveletlen kutyával mi a teendő, és bent tartás esetén?

Figyelt kérdés

Bántalmaztak egy kutyát, gondoltam örökbe fogadom, annyira hálás volt, hogy elhoztam, így a szívem megszakadt volna, ha nem lesz az enyém. Tudtam, hogy nem értek a kutyákhoz (ők engem imádnak, csak nem tudom nevelni őket, nem tudom leszidni ha rosszat tesznek) Ő egy kan 4 éves, örökmozgó vizsla, shar pei keverék, borzasztóan okos, de csak miután kifulladt. Tavasszal tervbe van véve az egész udvar körbebetonozása (hatalmas udvar nem tudom miért nem elég neki) már ha lesz felesleges 100 ezrem. Minden kerítést szétrág, hogy szabadulhasson, aztán végigvágtat 120al az utcákon, hátha megijednek tőle. Még nem jelentettek fel, hogy valakit zavarna, bár bárki megsimogatja az utcán. Nagyon barátságos, kedves kutya. Bár kan, de nem érdeklik a lány kutyák, csak futkározni megy, leengedni a rengeteg energiáját.

Miután megtette ezt a nagy vágtát, haza jön (2-3 óra hossza után) aztán mehetek sétáltatni, póráz nélkül, mert mintha hozzám lenne kötve, olyan szépen megy mellettem 2 km-t még. A másik, szeret a közelembe lenni, jönne be a házba mindig, kitilthatatlan. Tudja, mit jelent az hogy nem, írtó okos, csak leszarja. Imádom, amikor ben van, tvt nézünk, befekszik az ölembe, azt hiszi hogy palota pincsi nagyságú, bújós imádnivaló. Tehát hogy kéne őt rávenni, hogy hallgasson rám? (amikor tudja, hogy mit szabad mit nem)

És a másik, hogy tél van..Van valkinek bentlakó nagykutyája? Hogy oldja meg, hogy kint a hóba, aztán sarasan bent? Mert ha nyáron így van megszokva, szegény nem érti hogy télen miért van kidobva fagyoskodni.

Talán megérdemlem hogy leszidjatok, mert gőzöm sincs a kutyatartásról, annyira lazán szidom le, hogy inkább kiröhög. De ha ordibálok vele igazából akkor sem érdekli. Légyszi valaki aki a kutyájára ismer, hasonló prolémákkal találkozott, az rám írna?



#kutya #bigdog #ilovehe #dirtydog
2018. dec. 20. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt már az alapoknál nagyon komoly gondok vannak. És sajnos veled, nem a kutyával. Egy ilyen fórumon nem fogsz tudni kiokosodni, mert ez nem olyan egyszerű, hogy elolvasom és megcsinálom. Menjetek el kutyasuliba mindenképpen.
2018. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

12 óra munka után MÉG mindig lenne energiám, mert szeretnék vele foglalkozni, elvinném sétálni. De neki nem elég 2 óra, neki 5 óra rohanás kell, próbáltam biciklivel, az bevált, csak szívroham kergetett hogy ne szaladjon kocsi elé (kis utcákon)..de ezt is nyáron, nem télen. Szóval menne nekünk ez a póráz nélküli futás igazábó, de úgy kéne hogy reggel 4-6-ig, kifulladna, aztán egész nap szabadon a kertben, mondjuk szereznék mellé egy másik kutyát barátnak, ellennének, este megint bicóra pattanok 9-10-ig biciklizés. Atán alszunk, reggel megint..A napközbeni dolgokat nem tudom, meg hogy ne járjon be a házba ha én azt mondom. Ja illetve ha hiperaktív is éppen, akkor is lakásba beérve egy angyal válik belőle, ül, fekszik működik, a legjobban a lakásban (1 hét alatt juti falival begyakoroltuk) Pisilni ki kéreckedik..Erre pl nem tanítottam, magától tudja..

Kérlek vegyétek észre hogy szeretném ŐT, de annyira neveletlen, okos de rossz kutya..:(

2018. dec. 20. 20:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Kutyasulira kb 60 ezret költöttem, agyon dicsérték, de csak fini jutifalival működik, a szökés ellen sehogy se tudok tenni. Hiába, ha sulia nem szökik, nem tud de nem is akar, nem tud hova menni. Itthon meg ááá uncsi, aztán muszáj felfedezni a környéket..
2018. dec. 20. 20:50
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Tél és hó....

Szánkóhúzás? Igaz nem Husky, meg nem erre kitalált fajta, de ettől még simán.

És ami fontos: Nem kínzás ez!

2018. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom mennyire néznének hülyén ha a Mátrában egy hólapáton legurulnánk :D

Csak viccelek. A kékes tető tervben van egy szánkózásra innentől kezdve ;)

2018. dec. 20. 21:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam most ideiglenesbe van egy bántalmazott kutya, aki az első hosszabb kintléte alatt megszökött egy olyan udvarból, ahonnan a másik két kutyám még soha.

Ő emiatt most bent van a házban és csak felügyelettel lehet kint. Ha nálam maradna, beruháznék egy láthatatlan kerítésre vagy villanypásztorra az első körben.

Ha a kutyád szeret játszani, akkor próbáld meg azzal lemozgatni. Az enyémeknek egy 3 órás túra meg se kottyan, de egy 10 perces agility edzés után fekve isszák a vizet.

Tanítsd meg fákat kerülni, állj be egy facsoport közé és küldözgesd a kutyád random kombinációkban. Agyilag és fizikailag is le fog fáradni. Nyilván hetek kellenek hozzá, amíg valóban csak egy helyben kell állnod, de szerintem megéri.

2018. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp: egy kutya sokkal jobban kifárad agyilag egy 10 perces helybenmaradástól, mint egy fél órás sétától. Úgyhogy trükkökre fel. Az agyi fárasztás fontos.
2018. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
1 lépés ivartalanítás, 2. dominancia kialakítása. Kapuszabály tanítása, sétáltatni csak pórázon. Behívhatóság abszolút nincs nálatok... Szerintem inkább egy házhozjáró tréner kéne, aki látja mik a problémák. Ha tisztelne a kutyád, akkor nem szarná le a tiltásaidat.
2018. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem szabadna póráz nélkül sétálnotok, amíg ennyire nem nevelhető a kutya. Oké, hogy ragaszkodik hozzád, de ez nem azért van, mert te vagy a főnök, csak mert épp te vagy a legérdekesebb dolog a környéken. Létezik futópóráz, azzal tudnátok futni, kerékpározni, hogy ő fáradjon.

Emellett, ha nem tudod nevelni, kell neked valaki olyan, aki megtanítja. A kutyaiskola kiindulásnak jó, de érdemes lenne olyan trénert keresni, aki háznál is dolgozik veletek, séta és játék közben.


A sáros kutya házban kérdésre: télen minden séta után meg kell mosni a mancsait, és szárazra törölni a bundáját. Igen, macerás napi kétszer, de a lakáskutya ezzel jár.


Ha szökik, én nem engedném ki felügyelet nélkül. Ahogy írtad, lakásban jó kutya, tehát kibírná, amíg nem vagy otthon.

2018. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokan segítettetek:)
2018. dec. 22. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!