Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verse Laga Classic kutyatápról...

Puma5 kérdése:

Verse Laga Classic kutyatápról vélemények?

Figyelt kérdés
A Friskies, Chappy és hasonló supermarketekben megvásárolható kutyatápoktól mennyivel jobb minőség ?
2018. dec. 21. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudtam hogy van a VL-nek kutyatápja is...

Megnézem, remélem nem olyan minőségű, mint a hörcsögtápjaik. Mert akkor inkább hanyagold..


Milyen árkategóriában keresel tápot?

2018. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Meglehetősen sok benne a növényi származék, és nem valami biztató az a "hús és állati eredetű melléktermékek"

Ez takarhat bármit, epét, fület, belet, szőrt, patát...

2018. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban különb a Chappitől, hogy nincs benne színezék, de semmi másban. Én hanyagolnám.

Ráadásul egy 10 kg-os kutyának 210gramm az adagja. Ez nagyon sok. Tudod miért ilyen sok? Mert alig van a tápban hasznosuló tápanyag a kutya számára, ezért muszáj ennyit adni, hogy ne fogyjon le csontra, de egy aktívabb kutya többet is fogyaszthat. Arról nem is beszélve, hogy a tehénlepény nagyságú kupacokat takaríthatod majd napjában 5-6x, mert a sok töltelékanyag (magok, kukorica, növényi eredetű melléktermékek) nem hasznosul, szóval úgy jön ki a kutyából ahogy bement.

Én nem adnám a kutyának, csak ártanék vele.

Az én szememben a Brit Premium a legalja,ami nyugodt szívvel adható, azalatt már nem érdemes tápokat keresgélni, mert jót nem fogsz találni.

2018. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Tast of the wild tápból adok 250 grammot az aktívan sportoló 24 kg-s kan amstaffomnak
2018. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. Látszik a különbség azért.


Egyébként azért a 10kg-os kutyát emeltem ki, mert ahhoz van viszonyítási alapom.

Az én 10 kg-os, 2 sportágban versenyző (obedience, dog dancing) és egyet hobbiban űző (agility) , hiperaktív kutyám a Carniloveból eszik 140 grammot. Amíg nem mozogtunk ennyit elég volt a 120 gramm is, aztán kellett emelni, de még ez se sok.

A végteemékről meg nem is beszélek. Napi 2x ürít egy-egy kisebb kupacot és ennyi.

Azt meg meg sem említettem, hogy a kutya szőre csillog, nem hullik, nem fingik és nem utolsó sorban pedig imádja.

De nyilván azért ez nem egy olcsó táp, belátom, van aki nem engedheti meg magának, ezért nem fogom megkövezni.

Viszont aki egy Brit Prémium árát nem tudja kitermelni, az nem tudom a kutya többi költségét hogyan fedezi. Egy esetleges állatorvosi kezelés például. Ami tudjuk, hogy mindig a legrosszabbkor jön.

2018. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! 👍


#5. Szó sincs arról, hogy nem tudnám a Btit árát kitermelni. Egyébként öt nagytestü kutyáról van szó, akik Eukanubán nőttek fel, jelenleg Bosch tápot esznek.

Oltások napirenden.

Nyílván öt darab kutyának a tartása nem olcsó mulatság, találtam ezt a VR tápot, amivel olcsobbab kijöttem volna és kiváncsi voltam, hogy jobb-e a supermarketekben kaphatóaknál. Ezek szerint nem, igy marad a Bosch.

2018. dec. 23. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:
A Bosch viszonylag jó ár-érték arányú, nyugodtan add azt
2018. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!