Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esetleg egy éjszaka sírós...

Esetleg egy éjszaka sírós kölyök kutyát nem ösztönzök további sírós éjszakákra ha 3-4 óránként kiviszem dolgát végezni éjszaka?

Figyelt kérdés

Holnap érkezik meg a várva várt kiskutyánk. 9 hetes.Sokat olvastam az első éjszakákról, hogy vannak kölykök akik könnyen mások nehezebben viselik az elválasztást.Remélem szerencsések leszünk.

Azt olvastam,hogy körülbelül 3-4 óránként azért ki kell vinni őket a dolgukat végezni éjszaka is,ami nem gond,mert erre felkészültünk..de mi van akkor,ha az első éjszakák sírósak és ugye ki is kell őt vinni pisilni, akkor nem szokja azt meg,hogy "csak sírok és jön a gazdi, foglalkozik velem, megyünk ki",stb. és ezek az éjszakák akkor elhúzódnak így akár hónapokig. Vagy ettől nem kell tartanom?

Sajnos a kutyás ismerőseim már nem emlékeznek az első napokra, ezért fordultam hozzátok.


2018. dec. 21. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első napokban sem vittük ki éjszaka három óránként, Reggel takarítottunk, igen - de a kutyának is meg kell tanulnia, hogy éjszaka pihenőidő van.

Nemcsak a sírás miatt fontos, hanem egyszerűen igényelni fogja az éjszakai sétát.

2018. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az első hétre kiköltöztem a kiskutyámhoz a nappaliba. Ott aludtunk együtt. Nem volt egyedül, így nem is sírt. 2-3 óránként kivittem pisilni. Nem játszottam vele, nem csináltunk semmit, csak elvégezte a dolgát, ha kellett. 1 hét után már annyira otthon érezte magát, hogy már nem kellett vele aludnom. A pisilést lehet ritkítani, ahogy egyre idősebb lesz a kutya. Nagyon fontos, hogy ha éjszaka kiviszed pisilni, akkor ne kezdjetek el játszani. És este jól fárasszátok ki.

Ha lehet, akkor reggel menjetek a kutyusért, hogy estére már kicsit megszokja a társaságotokat, így nem lesz annyira kétségbe esve az anya és a tesók hiánya miatt. Hozzatok alomszagú rongyot, az sokat segíthet az első pár napban.

2018. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!