Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk állandóan rám akar...

A kutyánk állandóan rám akar mászni, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy nagy kérés ezen az oldalon, de légyszi normális válaszokat írjatok... :D

Szóval van egy 1,5 éves kan labradorunk, aki minden nőnemű élőlényt meg akar kufircolni, legyen az kutya, macska, vagy ember.

Sokszor okoz kínos pillanatokat, mert ha vendégségbe jön hozzánk egy lány, akkor egyből a lábai közé nyomja az orrát, nekem is mindig be akar oda nyalni. Gyakran észreveszem azt is, hogy ugyanúgy közeledik felém, mint a lány kutyánkhoz. Folyton a nyomomban van amúgy. Nagyon ritkán, de ha a szennyesemhez fér, elviszi a koszos bugyijaimat, és nyalogatja, meg szétrágja.

A szüleim nem akarják ivartalanítani.

Hogyan lehetne megnevelni, ha meg lehet egyáltalán? Nagyon undorodom már tőle!


2018. dec. 21. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha van lany kutyatok akkor miert nem azt hagja meg? Amikor megy valaki nalatok akkor inkabb zard be valahova mert ez tenyleg ciki lehet masok elott. Miert undorodsz emiatt a kutyustol, ot csak az osztone hajtja meg persze a farka de nem tehet rola ebben a korban van. Ismertesd meg a lany kutyatokkal ha magatol nem megy oda, bantani emiatt sose bansd legfeljebb csapj az orrara ha odabujik.
2018. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 ivaros kutyátok? Azigen.


Amúgy a hágás a dominancia jele.


A bugyid nem a szexualitás miatt vonzza, mert ő másféle feromonokra indul be. (Mivel más fajba tartoztok.)

Szimplán szeretik a kutyák a szagosabb dolgokat szimatolni meg magukhoz venni.


A szennyeskosarat tartsd a fürdőben és ne engedjétek be oda.

Egyébként csak nevelés kérdése. Ha megindul valakinek a lába közé, hogy szaglásszon, akkor rászólsz, hogy NEM SZABAD!


Vagy most írjak le neked egy komplett szakirodalmat arról, hogy hogyan kell kutyát nevelni? :D


GOOGLE a barátod.

2018. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, apám nem akarja kiivartalanítani őket, mert kiskutyákat akar, hiába mondja mindenki neki, hogy ez szaporítás... (mindkettő fajtiszta labrador, de apám attól még nem tenyésztő).

Amúgy hiába szólok rá erélyesen, ennek a kutyának aztán mondhatom. Volt már több kutyánk is, egyik se volt ennyire neveletlen mint ez. Anyámék mindent megengednek nekik, nagyon nagyon félrenevelik ezt a két kutyát.

Régebben hordták iskolába is őket, most már nem, azóta alig bírni a fiúval.

Bocsánat, hogy felmertem tenni egy ilyen kérdést.

2018. dec. 21. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni kellene. Ez egyedül nem megy. A válasz így egyértelműen a kutyasuli. Ha erre a család nem hajlandó, akkor pedig tűrni kell a kutya viselkedési gondjait.
2018. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyedül nem tudod iskolába vinni? Tudom, egy fiatal kan labrador erős állat, de nekünk annak idején egy kan golden nőtt a fejünkre (azért nem ennyire) és ahogy a nővéremmel és velem rendeződött a kapcsolata (részben a suli miatt), utána a többi családtagnak is könnyebb dolga volt.
2018. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Összefoglalva: első lépés ivartalanítás, második lépés (megelőzni a nagyobb bajt) kutyaiskola.


Nagyobb baj: mindenki fejére rá fog "nőni" kezelhetetlen lesz, veszélyes lesz,egyéb viselkedési problémái is lesznek amiket már nem lehet "ilyen" egyszerűen kezelni. Majd ha nem csak a bugyidat fogja megenni hanem pl. a gyerekedet / párodat, vagy már nem bírtok vele. Ez a menhelyre vezető út első lépése. A kutyátok elindult a menhely/sintértelep felé.

Nem tudom hány éves vagy de próbáld valahogy megértetni a szüleiddel, hogy ha ezt nem kezelik a a tapasztalatok alapján max. 2 év és a kutyátok vagy egy síntértelepen (tudom ma már gyepmesteri telepnek hívják, de a lényeg ua). fogja egy boxban várni az injekciót, vagy jobb esetben egy menhelyen fogja várni a megmentő szerető családot aki bevállal egy kezelhetetlen extrán domináns elrontott nagytestű kutyát. Remélem nem fekete labiról van szó, mert akkor kb. reménytelen a helyzete.

2018. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy bármikor is túladnának a kutyán, mert valósággal imádják a szüleim. Bár én meglennék kutya nélkül, meg hamarosan el is szeretnék innen költözni, nem engedném, hogy menhelyre, vagy sintértelepre adják.

Ma reggel megbeszéltem anyámmal, hogy januártól hordjuk ismét kutyaiskolába, mert nem bírni vele, beleegyezett, de ki tudja mit fog mondani 2 hét múlva. Amúgy fekete labrador.

Meg amúgy ma erélyesebben szóltam rá, mint máskor szoktam, és úgy 90%-ban fegyelmezettebb volt, mint általában. Nem is piszkált, pedig napi szinten szokott. (Lefektettem a nappali közepén, rászóltam, hogy "marad!", és ott is maradt. A szüleimnek szokott csak sikerülni, akkor is pórázzal, mert annak idején a kutyaiskolában megtanulta, hogyha rajta van, akkor viselkednie kell.)

2018. dec. 22. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!