Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy a kutyám...

Nickel17 kérdése:

Hogy érjem el, hogy a kutyám ne akarjon mindenkivel hazamenni?

Figyelt kérdés
4 hónapos border collie kölyökről van szó, idosotthonban dolgozom úgyhogy sok emberrel találkozott kiskora óta. A probléma az hogy mondhatni túl kedves az emberekkel és mindenkihez eroszakosan oda akar menni,nyüszít huz stb..ha szabadon van simán elsétál idegen emberekkel és nem zavarja hogy én is ott vagyok vagy épp hívom magamhoz. Van valakiknek esetleg ötlete hogyan lehetne leszoktatni?
2018. dec. 21. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Engedelmességi tréning kéne és megtanítani rá, hogy csak akkor mehet oda másokhoz, ha megenged neki. Szerintem az alapprobléma az, hogy még nagyon fiatal és mivel állandóan emberek között van, ha jól értem, ezért nem tudja eldönteni, hogy tulajdonképpen ki is tartozik a falkához.
2018. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából előző hónapban találkozott sokat emberekkel,amikor éjszakás voltam, jó egy hónapja nem (pont ezert)
2018. dec. 21. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:

border collie barátságos,nyitott fajta főleg egy kölyök


Kölykök mindenkivel haza mennének, nekem havanese-m van, ő is kicsinek ha csak rá néztek már dobta magát hanyat,meg puncsolt a simiért, 2 éves kora körül már leszokott erről a mindenkinek hanyat vágom magam,meg simizzél meg :D


Most 7 éves ott tartunk,eléggé megkomolyodott :D hogy tényleg csak ahhoz megy oda aki szól neki vagy leguggol hozzá,bár hozzáteszem van,hogy válogat és nem megy oda még a gügyögésre sem :D


Barátságos,nyitott nem kell leszoktatni, engedelmességre viszont tanítsd meg,hogy ha szólsz neki akkor menjen vissza!


Hidd el jobb egy barátságos kutya,mint egy olyan,hogy azt lesed,nehogy valaki közel jöjjön mert oda kap.


De hidd el később már más lesz,most még nagyon fiatal,minden érdekli.

2018. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!