Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett ez? Mitől ilyedhet...

Mi lehetett ez? Mitől ilyedhetett így meg a kutyàm?

Figyelt kérdés

Az előbb voltam lenn sètàlni a kutyámmal. Egy nagy 40 kg- nèmetjuhàsz keverék, 2 éves, teljese normàlis kutya, jó idegrendszerű, nem fél semmitől.


Most az előbb mentem le vele sétálni, és valamitől nagyon megijedt. Teljesen normàlisan sétál, aztàn egyszer csak fülét farkàt behúzva a póràz 1 méteres sugàrán kétszer körbeszaladt (remèlem értitek), majd baromi módon elkezdett húzni, alig bìrtam megállítani. Nèztem rà hogy mi van de csak húzott volna tovàbb. Aztàn sikerült visszahúzni oda ahol kétszer megpördült, néztem a földet, de semmi nem volt ott, ő viszont nem akart oda jönni, húzott volna el. Tovàbb indultunk (bolond módon húzott), majd kb 30 méter múlva megint pörgött egyet fülét farkát behúzva. Na azután célirányosan elkezdett haza felé húzni. Egyèbkènt pont nem az egyik szokvànyos utunkon mentünk, hanem arra amerra kb hetente egyszer megyünk. Egyébként BP-ről van szó, konrétan az Örs vezér tere mellett 1 km-re.


Szóval a kutya őrült módon húzott haza, kétszer àllt meg menet közben, akkor félve odabújt hozzám pár másodpercre, majd húzott tovàbb. Sosem volt még ilyen vele. Most ahogy hazaértünk, megàllt a lakásban és odabújt hozzàm. De aztán odaadtam neki a vacsit, azóta normàlisan viselkedik.


Valakinek tippje hogy mitől ilyedhetett meg? Anyum szerint lehet ràlőttek az egyik házból jelölő pisztollyal. Egyébként tènyleg mintha hallottam volna valamit akkor mikor először pörgött, de lehet màr csak utólag képzelem be. Amúgy egy suli/ovi mellett mentünk el, elöttünk és mögöttünk volt 1-1 társashàz, kb 50-100 méterre.


2018. dec. 21. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miert van ez, de az en kistestu kutyam is szokta.
2018. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra tippelnék, hogy valami kellemetlen zajt hallott. Elképzelhető, hogy valahol már elkezdtek petárdázni, de valahol messzebb, így a te fülednek nem volt annyira hangos, hogy feltűnjön, de attól ő még hallotta és megijedt.
2018. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A petárdàt kizàrnàm. Màr 2 szilveszterem volt vele, és sosem félt a petárda/tüzijaték hangtól. Söt, múlt szilveszterkor is felült az àgyba és bámult kifele az ablakon, nézte a tüzijàtékot.
2018. dec. 21. 22:58
 4/5 mantis religiosa ***** válasza:
58%
Állítólag látják a szellemeket. Lehet a kutyád most látott először, és ezért ijedt meg.
2018. dec. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez mennyire releváns, mert nem kutyáról van szó, de azért leírom, hátha hasznos.

Terepre mentünk ki lovakkal, és egy helyen (én mentem elöl) a lovam megtorpant, felcsapta a fejét, nyerített, ágaskodott, újabb ágaskodással 180 fokban megfordult, és próbált volna csuma vágtában kilőni az ellenkező irányba.

Nagy nehezen összeszedtem, a velem lévő két lovas lova is hasonlóképpen pánikba esett, nem tudtunk azon az úton továbbmenni, akkor még azt hittük, hogy a vezetőló pánikrohama miatt lett ideges a többi.

Próbáltam leszállni és száron vezetni a lovat azon a szakaszon, de láttam rajta, hogy annyira fél, rettegett szabályosan, hogy én is megijedtem. Láttam a lovon, hogy ez nem hiszti. Nevessetek ki, én is megijedtem, nem tudtam másra gondolni, mint hogy valami ragadozó állat vagy kutyák, ilyesmi vannak ott a bozótban.

Mikor otthon elmeséltem, mi volt, akkor mondta nagyapám, hogy a szippantós autó a közeli vágóhíd szennyvizét ott ereszti ki a susnyába. A lovam érezte a vért, a többi halott állatot, és attól ijedt meg annyira.

Nem lehet, hogy a kutyád valami szagot érzett? Nekik sokkal jobb a szaglásuk, még ha mi nem érzünk semmit sem, ők akkor is érezhetik.

2018. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!