Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A kutya soha nem jöhet be a házba, kinti. 8 hónapos, szuka, menhelyes. Szüleimmel élek, még kiskorú vagyok,ők nem engedik.

Mit csináljak a kertben a kutyával, hogy ne legyen semmi baj?


2018. dec. 22. 07:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hőszigetelt kutyaház vastagon beszalmázva. Ez a minimum.
2018. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Ameddig nincs -20, addig hőszigetelt, nem túlméretezett kutyaházban elvan a kutya. (Nem akkora kell neki télen, ahol ki tud terülni, hanem amiben összegömbölyödve kényelmesen elfér, és a saját testhőjével is be tudja melegíteni.)

Egy 3000 Ft-os 12 V-os autós ülésfűtést is be lehet szerelni, egy OSB-lap alá. Kell hozzá egy szerkezet, ami a 230 V-ból 12-t csinál, meg ha nincs benne, akkor egy termosztát, a túlmelegedés ellen.

2018. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Elnézést, elég figyelmetlen voltam.

Kifelejtettem a lényeget. Hogy szilveszterkor mi legyen vele?


Van hőszigetelt háza, és a teraszon egy kényelmes ágyiko is hever,csak nem tudom hogy reagálna a tűzijátékra. És félek, hogy pedobnak valamit (pl. petárdát) a kertbe,stb.


Szóval mi legyen vele SZILVESZTERKOR?

2018. dec. 22. 11:37
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg a szüleidnek a figyelmeztetéseket, amik neten keringenek ilyenkor, és kérd meg, hogy legalább az előszobáig vagy konyháig engedjék be a kutyát. És ígérd meg, hogy természetesen ott leszel vele egész este, hogy ne romboljon semmit, illetve kiviszed pisilni is, ha szükséges (azt úgy érdemes időzíteni, hogy sötétedés környékén, vagy ha sűrűbben igényli, akkor legkésőbb 9-10 óra tájban, utána pedig csak hajnali 1-2 óra után kiengedni, mikor elül a robbantgatás).

Rengeteg a szökött, veszett, sőt, akár a félelemtől elpusztult állat is ilyenkor, nyilván ezt a szüleid sem szeretnék.

2018. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
veszett = elveszett, visszaolvasva félreérthető :)
2018. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Na most komoly hogy menhelyről hozatok egy kutyát és anyádék annyit nem engednek hohy egy éjszakát a lakásba vagy a garázsba töltsön a kutya? Nincs annyi eszük hogy ha elszökik állhatok neki megkeresni, ha valakit megharap az utcán félelmében meg is büntetnek a chip alapján. Nekem is kinti kutyám van, a szüleim nem is szeretik az állatot a lakásba még is ha nem is vagyok otthon hívjákbe falunapkor, szilveszterkor stb. A kikötést felejtsétek is el. Ha bepánikol megfojthatja magát. Ha nem is lesztek otthon szilveszterkor bekell zárni biztos helyre. Ha másnem egy szobába aztan kartont vagy valamit kell a padlóra tenni ha esetlge bepiszkit.
2018. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom kikötni!!


Kint lenné(n)k vele 23-1 ig.

Megmutattam szüleimnek mindent, de semmi. Nem akarják beengedni, fel percre sem.

2018. dec. 22. 13:41
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami melléképület, ahová be lehetne zárni ilyenkor?

Nálunk van egy félig-meddig fűtött szuterén, ahol amúgy utál lenni valamiért (a macska ott lakik, van kijárója, az előző kutya is mindig ott lakott télen), szóval ezt a mostani kutyát oda szoktuk bezárni szilveszterkor. Bekapcsoljuk a rádiót jó hangosra, hogy a durrogást kevésbé hallja.

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy egy fiatal kutya alapból fél a petárdától. Ez inkább később alakul ki, ha túl közelről hallja őket. A miénk is így volt, az első szilveszterén még semmi gond nem volt, most meg retteg tőle.

2018. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát.. Van garázs, de ott nagyon hideg van, meg lehet fagyni.
2018. dec. 22. 14:41
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mellék épület és nagyon hideg van arra a pár napra be lehet tenni egy hősugárzót, olajradiátort.
2018. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!